שְׁאֵלָה:
אילו זכויות יש לנוסעים כאשר הטיסות בארה"ב מתעכבות?
user27478
2011-06-23 05:41:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אילו זכויות יש לנוסעים בטיסות מושהות בארה"ב? במדינות מסוימות, תלוי באורך ובסוג העיכוב, הנוסעים יכולים לקבל שיחת טלפון בחינם, כרטיס ארוחה, לינה, הזמנה במובילים חלופיים וכו '. האם ישנם כללים בארה"ב או שמא על חברת התעופה לקבוע את המדיניות ? כמו כן, האם סוג העיכוב חשוב, למשל עיכוב במזג האוויר, עיכוב מכני, עיכוב בתעבורה אווירית וכו '. ליצור קשר בינלאומי. מכיוון שטיסה בינלאומית מסוימת פועלת פעם אחת בלבד ביום, עיכוב מזג האוויר בן שעה הפך לעיכוב של 24 שעות. במקרה שלי, לא היה אכפת לי לצאת כעבור יום, אבל אני די בטוח שהיו קווים בחברות תעופה אחרות שהיו מגיעים בערך באותו זמן. האם תהיה לי זכות כלשהי לבקש לעבור לחברות תעופה אחרות? האם זה היה משנה אם זה היה עיכוב מכני במקום עיכוב במזג האוויר (כלומר. תקלה בחברות התעופה)?

ארבע תשובות:
#1
+21
Beofett
2011-06-23 06:01:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם חברת התעופה יכולה לטעון טענות כלשהן על מזג אוויר, תנועה או כל סוג של עיכוב מחוץ לשליטתם, אז אין לך שום זכות לקבל תמורה. לפעמים הם יציעו שוברים למלונות לעיכובים בין לילה, אך מניסיוני זה כמעט אך ורק כאשר זה נובע מבעיות מכניות בציוד שלהם.

גם אם העיכובים נובעים מבעיות בסופם, יש אין תקנה המחייבת אותם לפצות אותך. הפעם היחידה שתמורה לך פיצוי היא כאשר אתה נתקל בטיסה על הזמנת יתר.

עם זאת, לפעמים חברות תעופה עשויות להיות מוכנות לתמוך בהעברות לחברות תעופה אחרות, במיוחד במקרה של ביטולי טיסה. אולם, זה לגמרי על פי שיקול דעתם. אם הם לא מוכנים לעבוד איתך, עלולים להיות חיובים נוספים בגין ביטולים.

העובדה שאין תקנות לא בהכרח אומרת שהן לא נדרשות לפצות אותך.אחרי הכל, שילמתם עבור שירות מתוזמן שבו הזמן הוא המהותי והם לא הצליחו לספק את השירות הזה, וגרמו לכם (בדרך כלל) לנזק שניתן להוכיח.
@einpoklum בטח, אתה יכול לתבוע כמעט כל דבר בארה"ב.בהצלחה בזכייה.
ובכן, אני לא גר בארה"ב, אך אם בדרך כלל ניתן יהיה לתבוע את התביעות הללו, פירוש הדבר שיש להן עילה, כלומר כי על חברת התעופה מוטלת החובה החוקית לפצות אותך, וזה בעצם מה ש- OP ביקשה.
@einpoklum הקישור הראשון כנראה מת, אך זה היה דף אינטרנט ממשלתי המודיע לצרכנים כי במפורש אין להם את הזכות לפיצוי, כפי שתיארתי בתשובתי.מה שמרמז די חזק שהתביעות אינן ניתנות לזכייה.כלומר לחברת התעופה ** אין ** חובה חוקית לפצות אותך, וזה בעצם מה שה- OP ביקשה.
#2
+16
Matt Rogish
2011-06-24 08:31:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

למרבית הביטולים או העיכובים הקשורים למזג האוויר (מונח טכני הוא WX), כפי שציין Beofett, חברת התעופה בדרך כלל לא חייבת לך יותר מאשר בסופו של דבר להביא אותך לשם (לפעמים אפילו באוטובוס, אם כי קשה לעשות זאת בטיסות מעל המים: D ), או להחזיר לך את כספך.

בגין עיכובים מכניים או ביטולים (MX), על חברת התעופה חובה גבוהה בהרבה - בדרך כלל מנתבת אותך בחברות תעופה אחרות או מציעה לך לינה לילה.

הנה כמה טיפים לטיפול בפעולות לא סדירות (IROPS):

  • טוס מספיק כדי לזכות במעמד בחברת תעופה. ככל שהסטטוס גבוה יותר, כך גדל הסבירות שתקבל משהו מתמודד ב- IROPS
  • בהחלט שאל אם יש טיסות על שותפים או, אם לא, חברות תעופה אחרות. המוביל שמקורו בדרך כלל מתעב לשלוח אותך למתחרה, אך לפעמים זה קורה
  • היה נחמד ואדיב כלפי הסוכן! למרות שהיה לך יום קשה וזה לא באשמתך, זה באמת גם לא שלהם. אם סוכן השער מטופל, מצא אחד בשער אחר, או התקשר למספר חברת התעופה.
  • אם הטיול שלך היה מבוזבז עכשיו בגלל שהחמצת את הטיסה, אמור לסוכן שזה היה "טיול לשווא" ואתה רק רוצה לחזור הביתה. הם עשויים שלא להחזיר את מחיר הכרטיס מהרכזת לביתכם, אך עליכם לפחות להחזיר את הפרש הנסיעה במחיר הבינלאומי.
  • קבעו זמן רב יותר בין הטיסות. בהתחשב בכך שזה היה פעם ביום ליעד כלשהו רחוק, היה לך רק חיץ של שעה? זה מאוד מסוכן, במיוחד בחודשי הקיץ (סופות רעמים וכו '). בדרך כלל אני משתדל שיהיה לי 3-4 שעות מינימום - אני בודק ומוודא שיש לפחות טיסה אחת נוספת בין הטיסה שלי לבין היציאה, אם יקרה משהו לראשונה.
  • ככל שהעצירות הארוכות יותר, קבל כרטיס טרקלין עבור אחת מחברות התעופה. זה הרבה יותר שקט, רגוע יותר, ובדרך כלל יש אוכל, שתייה ואינטרנט בחינם כדי להעביר את הזמן
  • ישנים בשדה התעופה - עיינו ב http://www.sleepinginairports.net/. ביליתי כמה לינרים בשדות תעופה, ואם אתה עושה את זה נכון, אתה באמת יכול לישון לישון סביר ולהיות מוכן לטיסת השעה 06:00 משם!
הייתי קובע עצירת ביניים ארוכה יותר, אבל השתמשתי במיילים בכרטיס תגמול וזה היה התזמון היחיד שהם הציעו לי. כל הסוכנים שדיברתי איתם אמרו לי שהלוואי שחברת התעופה תפסיק למכור לוחות זמנים מסוכנים כאלה כי זה פשוט גרם להם לבעיות מאוחר יותר ...
#3
+5
chrisjlee
2011-06-24 20:53:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני בעצמי סקרן ועשיתי חיפוש בגוגל. יכולתי למצוא רק חדשות חדשות מ- PBS. הם כיסו את כתב הזכויות החדש לנוסעים (החל מאוגוסט 2011):

קטע:

הודעה על שינויי טיסה: חברות התעופה נדרשות כעת ליידע את הנוסעים על עיכובים ומהמורות בשער, דרך הטלפון הסלולרי, או באינטרנט לטיסות פנים. זה נותן לנוסעים אפשרות לא לעלות על טיסה מושהית ולארגן אמצעי הגעה אחרים ליעדם.

אוסיף מידע מכיוון שיש לי יותר זמן לעשות מחקר.

הערה אחת נוספת. ככל הנראה, תקנות אלה נאכפות אך לעיתים קרובות חברות תעופה מפרות זכויות אלו ללא קשר לחוק. הם מוכנים לשלם רק קנסות במקום זאת.

#4
+4
user141
2011-10-28 00:43:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם אתה טס עם ספק מבוסס איחוד אירופי, חוקי האיחוד האירופי חלים (אפילו בארה"ב). לגבי טיסות פנים אני לא בטוח. אני לא עורך דין, אבל אני מניח שמכיוון שחברות תעופה אמריקאיות רבות חולקות קוד עם שותפים באיחוד האירופי שקניית הכרטיס שלך מחברה באיחוד האירופי עשויה להעניק לך יותר זכויות פיצוי, אפילו בארה"ב.

מכיוון שאתה לא מציין את כיוון הקשר הבינלאומי שלך, אני לא בטוח אם תשובה זו חלה על המקרה הספציפי שלך.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...