שְׁאֵלָה:
מתי ואיפה יש לי את הסיכוי הגבוה ביותר לראות הילות?
Mark Hosang
2011-06-22 06:24:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני תוהה באיזו שעה בשנה היא הטובה ביותר ואילו מיקומים עשויים להיות הטובים ביותר לתפיסת האורורה.

כרגע אני חושב על פברואר במלון הקרח של שבדיה, אבל מאז ומעולם נקודת הטיול היא כדי שאשתי תוכל לראות את האורורה, אני רוצה לבחור מיקום שמספק את הסיכויים הטובים ביותר לראות אותו.

ערוך: פשוט הוסף קישור כדי שתוכל לראות פעילות של אורורה בזמן אמת ב חצי הכדור הצפוני

http://www.gi.alaska.edu/AuroraForecast/3

אני יודע שזה אנקדוטלי, אבל בסופו של דבר הלכתי לאיסלנד בסוף פברואר במהלך הירח החדש וראיתי את האורורה 3 מתוך 6 לילות שהייתי שם. הייתה פעילות בכל לילה אבל הבעיה הגדולה ביותר הייתה מזג האוויר. היה מעונן כמעט בכל לילה.

אני אוהב את השאלה הזו, אבל אני חושב שהיא מעורפלת מדי ופשוט תביא רשימה של תשובות טובות. באופן כללי, אתה רוצה ללכת צפונה ככל שתוכל, אתה רוצה שתהיה תקופה בשנה שבה מחשיך שם, ואתה רוצה אטרקציה נוספת בנוסף לאורות, או איזו קלות להגיע לשם. הרבה מקומות מתאימים לזה. לדוגמא פארק אלגונקין בסוף ספטמבר נתן לי את השני הטוב ביותר שראיתי - הטוב ביותר היה לנסוע מסולט סטי מארי לפיטרבורו כל הלילה בסוף אוגוסט.
אני מבין את הנקודה שלך, אך בהתחשב בכמה מקומות שטוענים לסיכוי של 99% (קנגרלוסאק), בהחלט עשויה להיות תשובה ממשית לשאלה. שאלות ספציפיות יותר כמו המקום הטוב ביותר בשבדיה עשויות להיות שאלות שונות?
אוקי אז אגביל את זה לאירופה.
האם אתה שואל רק על אורורה בוריאליס או על כל ההילות כולל אורורה אוסטרליס?
@hippietrail: במקור ביקשתי את שניהם, אך התבקשתי לצמצם את ההיקף, אז אני מגלה כי התשובה הנכונה לשאלתך היא Borealis הצפונית.
@Mark: זה הגיוני, לדרום אוסטרלי קשה יותר להגיע ושמעתי שזה גם פחות מרהיב.
שֵׁשׁ תשובות:
#1
+22
Mark Mayo
2011-06-22 11:34:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בדיוק הייתי ברובניימי, פינלנד לפני כמה שבועות. נכון לעכשיו אי אפשר לראות את האורורה כיוון שהיום של 24 שעות נמצא במקום; ברור שאתה צריך שמים כהים כדי לראות את זה.

עם זאת, רובניימי נמצא ממש ליד המעגל הארקטי, קל להגיע אליו (לטוס או להתאמן מהלסינקי בן לילה), והוא גם ביתו של סנטה קלאוס!

התארחתי בבית ההארחה Borealis, מה שאמור לתת לך מושג מה נראה משם :)

התקופות הטובות ביותר הן כשחשוך (ברור), אז כשיש ירח חדש הוא ההימור הטוב ביותר שלכם - הכי פחות אור בשמיים. בדוק תחילה תאריכים.

שנית, אם יש לך אפשרות להזמין את הרגע האחרון, תוכל להירשם בטוויטר לקבלת התראות סופה של אורורה. עם זאת, הדבר אינו אפשרי עבור רובם, בהתחשב בעלויות הטיסה וכן הלאה.

רובניימי טוען כי הוא רואה את האורוריות ברוב הלילות, אם כי זה כמובן תלוי לחלוטין במזג האוויר ובפעילות סולארית - אתה יכול לעולם אל תבטיח זאת.

אפשרות אחת נוספת עם זאת, מבטיחה למעשה תצפיות. Kangerlussuaq בגרינלנד מציעה סיכוי של 99% לראות הילות בין נובמבר למרץ, בגלל תנאי מזג האוויר היציבים מאוד שלה. לשם אני מתכנן ללכת בשנה הבאה.

בהצלחה!

וואו טיפ נהדר לבדיקת הירח החדש.
[סרטון קשור לתצוגת אורורה מלפלנד הפינית] (http://www.youtube.com/watch?v=Lc3FxNXjBs0)
למרות שמדובר במקומות נחמדים, זה לא ממש עונה על השאלה. לשם כך נדרשת גישה סטטיסטית יסודית יותר בהתחשב באקלים של עננות ופעילות גיאומגנטית.
@gerrit הטענה בדף הוויקי (אני יודע, Wiki אבל עדיין) היא 99%. אלא אם כן אתה מכיר עוד אחד שהוא סטטיסטי גבוה יותר (או אפילו קרוב) הייתי חושב שעונה עליו די טוב, ולוקח בחשבון את האקלים / מזג האוויר. אני לא מאמין (אבל יכול להיות שגוי) שניתן לחזות מדעית פעילות גיאומגנטית?
מכיוון ש- 99% הם גבוהים מאוד (וזה דומה באופן דומה למקומות אחרים), פירוש הדבר שהגורם המגביל אינו פעילות גיאומגנטית, אלא עננות. אז המקום שהכי טוב לצפייה באורורה הוא כנראה המקום בתוך חגורת האורורה עם השמים הצלולים ביותר.
@MarkMayo האם יש מקור שאומר שהוא למעשה 99%? יש מקור שצוין לטענה.
@MarkE יש לך מידע רב כמוני, מצטער.
#2
+10
Jason Duffett
2011-06-22 13:03:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הייתי בסוף השבוע בחודש מרץ באיסלנד ולמרות שראינו את הזוהר הצפוני, הם היו עמומים למדי ולא מרהיבים כל כך. המדריך אכן אמר שרק כמה ימים קודם לכן היה להם ממש טוב. לאן שלא תלך, נסה לאפשר למספר לילות לצאת ולראות אותם מכיוון שלא יתמזל מזלך בניסיון הראשון שלך.

האם אתה זוכר במקרה איזו עוצמה הייתה ההילה? נראה שיש שימוש בסולם של 1-10
לא, סליחה. זה באמת לא היה בהיר במיוחד.
אם הם עמומים, אתה יכול לשרוק כדי לקרב אותם. http://www.fortsmith.ca/cms/attractions/aurora-borealis-n Northern-lights אבל אל תגזימו או שתנשמו אותם ותמותו http://www.ece.gov.nt.ca/Divisions /kindergarten_g12/curriculum/Dene%20Kede%20Curriculum%20Document/The_Land_and_the_Sky / Northern%20Lights.htm
#3
+5
AtlasRN
2011-06-22 07:11:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

החברים, החבר שלי ואני מדברים על ללכת ל Yellowknife, קנדה. החבר של חבר שלי היה שם ואמר שזה מדהים.

שמעתי גם על צ'רצ'יל, מניטובה, בקנדה. זהו אזור מרוחק מאוד, נגיש בעיקר ברכבת וכנראה במטוס, אך ככל הנראה (על פי ספר הדרכה) יש אורורות 200 יום בשנה (אז על ידי הימנעות מהקיץ אתה צפוי לראות אחת). לקבלת מידע, התקופה התיירותית היא באוקטובר בגלל דובי הקוטב שצפו באפשרויות.
#4
+4
bchetty
2012-01-11 04:29:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לאחרונה עשיתי פרויקט התנדבות באיסלנד והייתי אומר שהסיכוי הגבוה ביותר לראות את אורורה בוראליס יהיה ב ווסטפיורדס, איסלנד (בעיקר בחורף ולפעמים בסתיו / סתיו או באביב).

איזו סיבה מדוע אתה אומר שיש לו את הסיכוי הגבוה ביותר? אנקדוטלית, או שיש לך התייחסות לכך?
סמן, זה אנקדוטלי. כשעשיתי את פרויקט ההתנדבות ההוא, התקשרתי עם מספר טוב של אנשים איסלנדים וכמה מתנדבים שהתגוררו בווסטפיורדים, שאמרו לי שיש סיכוי גבוה לראות את אורורה בוראליס בווסטפיורדים. כמו כן, איסלנד קרובה יותר לרוחב לקוטב הצפוני, מאשר פינלנד או שבדיה או רוב חלקי נורבגיה (דרום).
מגניב תודה! לעתים קרובות הידע של המקומיים הוא הטוב ביותר!
כמו כן, נתקלתי לאחרונה ב [מאמר ב- BBC] (http://www.bbc.co.uk/news/magazine-16273503) על איזה בחור וחברתו: [Aurora Hunters] (http://aurorahunters.com /), שעוזרים לך לרדוף אחרי אורורה בוריאליס.
@bchetty בעוד שלרוב יש משמעות לקוטב הצפוני, מה שהכי חשוב הוא היכן נופל השדה המגנטי של כדור הארץ מכיוון שכאן מתרחש אירוע האורורה. השדה המגנטי אינו מעגל מושלם אך קרוב. בדוק את הקישור למטה עבור מפת הפילים המגנטיים http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c7/WMM2010_F_MERC.pdf
כן אתה באמת יכול להיות בצפון הרחוק.
#5
+3
Mark Mayo
2012-03-15 04:08:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש מאמר חדש ב CNN Travel היום:

5 מקומות לראות את תצוגות האורורה הבהירות ביותר: עדיין יש סיכוי לתפוס את המרהיב ביותר הזוהר הצפוני בשנים

הוא מצטט את טרומסו, נורווגיה, צהוב הסכין, קנדה, פיירבנקס, אלסקה, ארצות הברית, קנגרלוסואק, גרינלנד ו (שיעול) בחצי הכדור הדרומי.

קראתי גם את זה, אבל זה לגמרי משאיר את איסלנד שקשה לי להאמין מכיוון שאיסלנד נגישה יותר מגרינלנד.
נגיש יותר לא עושה את זה טוב יותר - ניו יורק נגישה יותר גם, אבל הסיכויים הם בהחלט פחותים;) אבל אני לוקח את הנקודה שלך - אני חושב שהאופציה 'חצי הכדור הדרומי' שלהם הייתה מגוחכת.
ראיתי מאמר אחר ב- CNN על כך היום (ולכן אני כאן בשאלה זו :-)). עכשיו אני תוהה אם זה יהיה מטורף לגמרי ללכת בסוף החודש הבא (כאשר גם מעסיקי שלי ובעלי דוחפים אנשים לקחת חופש ממילא).
חצי הכדור הדרומי?מגניב, תמיד רציתי ללכת לשם!
#6
+3
Stuart
2012-09-13 22:33:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כל זה לא מצביע לאן אתה צריך ללכת, אך אני מקווה לעזור לסיכוייך לאחר שבחרת איפשהו.

אז מוקדם יותר השנה הייתי בטרומסו, ודיברתי עם צלם הזוהר הצפוני המקצועי שחי שם למעלה, בטיסה מאוסלו. היו לו כמה עצות שימושיות לניסיון להציג אותם.

ברור שההתראה הקצרה היא הטובה ביותר, כך שתוכל להשיג את תנאי השמש הטובים ביותר, אך מחירי הטיסות לעיתים קרובות הופכים את זה למציאותי.

אם רק תבחר תאריך ותקווה לנסות להתקרב לירח חדש ככל האפשר ככל שיהיה פחות זיהום אור כך יהיה להם קל יותר לראות.

שימוש ברכב בהחלט עוזר כך שתוכל לבחור לאן אתה רוצה ללכת לתפאורה או בגלל שאתה צריך לברוח ממזג האוויר. זה גם נותן לך אפשרות להישאר בחוץ כל הלילה (וודא שיש לך אספקה ​​מתאימה).

הרבה אתרי טיולים אמרו כי הזוהר הצפוני בנורבגיה מגיע לשיאו בין 18:00 לחצות - הוא אמר לנו שזה לא נכון (הפעם הראשונה שראינו אותם הייתה 3 לפנות בוקר).

אם המעונן שלה ממשיך לנסוע לרוח (אם אתה יכול) עד ​​שתוכל לראות כוכבים. תפסיק. חכה (נסענו באמצע הדרך לרוסיה). כמו כן, מפות מזג האוויר המקומיות צריכות להציג כיסוי עננים ותחזיות למשך 24 השעות הקרובות.

הזוהר הצפוני לא תמיד בצפון, זה ידעתי אבל נראה שאנשים רבים לא.

אם אתה מצלם אותם באמצעות DSLR, סביר להניח שהמצלמה שלך תרים אותם לפני שעינך תעשה זאת (אם אתה רוצה מידע נוסף, שאל שאלה על צילום האור הצפוני).

כמו כן, אני אוהב לציין כי נורבגיה אינה זולה, הייתי יכול לנסוע לאיסלנד ל 8 לילות באותו מחיר כמו 4 בנורבגיה.
הערות נחמדות. הייתי מציע שאם מישהו ישאל שאלה על צילום, כנראה שהוא אמור לעבור על photography.se.
נקודה הוגנת לגבי צילום


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...