שְׁאֵלָה:
האם יש יתרונות לשימוש בשירות רכב פרטי על פני מוניות משדה התעופה?
Darren Kopp
2011-06-22 02:03:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כשמתכננים נסיעה ראיתי אנשים אומרים שמכוניות פרטיות הן הונאות ואנשים אחרים אומרים שהם יכולים להיות טובים יותר ממוניות עירוניות מכיוון שאתה יודע כמה זה יעלה מבעוד מועד. האם ישנם יתרונות אחרים שיכולים להיות לרכב פרטי על פני מונית עירונית? האם ישנם חסרונות אחרים פרט לעלות? האם למוניות עירוניות יש עלויות נסתרות שמטייל צריך להיות מודע להן (כמו למשל "להריץ את המונה" בזמן שהוא ממתין לרוכב)?

מה ההבדל, בדיוק? שירות רכב פרטי נשמע לי כמו שירות מוניות שבו אתה לא משתף מישהו, וזה אמור להיות זכותך בכל מקרה.
ההבדל הוא ששירות רכב פרטי מנוהל על ידי חברה, כאשר המונית מנוהלת על ידי העיר / הממשלה. בדרך כלל לא היית חולק מונית עם מישהו אלא אם כן הוא הולך לאותו מלון כמוך.
אה, אני לא רגיל לרעיון שמוניות מנוהלות על ידי הממשלה.
אתה צריך להיות מודע למכוניות לא של חברות - רק מישהו שרצה להרוויח כסף.
איפה? הייתי חושב שהתשובה לשאלה זו משתנה בהתאם למדינה ולעיר.
באותו יום התמקמתי בבסיס צבא ממש מערבית לבוסטון. היו מוניות בבוסטון, אבל לקחת אחד לבסיס הצבא היה ... אה 50-60 דולר. היו לימוזינות, למעשה מכוניות פרטיות, שעשו את הנסיעה במחיר של 40 דולר, שאם היית יכול להתחלק עם אנשים אחרים פירושו נסיעה זולה נחמדה (הם לא היו לאדם אז).
שֵׁשׁ תשובות:
#1
+6
silent1mezzo
2011-06-22 02:31:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בעת שימוש במונית רגילה וודא שהיא נמצאת עם חברה מכובדת או שאתה מסכים לתעריף מראש. בהרבה מדינות מוניות ינצלו כל הזדמנות לקרוע תיירים.

בדרך כלל לא תהיה לך בעיה זו בשירותי רכב פרטי.

שירותי רכב פרטיים בדרך כלל גם נוחים יותר וקל יותר לעצור עצירות או עקיפות בדרך.

#2
+6
John Lyon
2011-06-22 03:42:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה תלוי לחלוטין בעיר ובמצב. השתמשתי בשירות רכב פרטי רק פעם אחת בלימה שבפרו, מכיוון שנהגי המוניות ידועים לשמצה בגין גזילה וגניבה. כשהגעתי לאכסניה ששהיתי בה, שהו שם שני אנשים שנהג המונית שלהם גנב את כל חפציהם בנקודת סכין. לאחרונה נורתה תיירת אוסטרלית על ידי נהג המונית שלה בלימה לאחר שסירבה למסור את חפציה.

בדיעבד נראה כי הושקעו 20 $ USD היטב, אבל לא הייתי טורח לשלם את זה במקומות שאין להם מוניטין.

נקודה טובה לגבי אבטחה. למעשה לימה היא אחת הערים בהן השתמשתי במוניות פרטיות.
#3
+4
SergeS
2011-06-22 02:19:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מוניות לא מנוהלות על ידי הממשלה בכל מקום. לדוגמא, כאן בצ'כיה הממשלה מכירה בשני סוגים: מונית ומונית צהובה (ההבדל העיקרי הוא שצהובים יכולים להשתמש בעמדות מוניות ובנתיבים מיוחדים) - אך שניהם הם מכוניות פרטיות בהגדרתם.

לא ניתן לענות על השאלה באופן החלים באופן גלובלי מכיוון שקיימים תנאים שונים במדינות שונות.

אתה יכול לשקול את ההקשר כמונית = נמדדת לפי מרחק, כאשר שירות רכב פרטי = מחיר קבוע (בדרך כלל).
אז הנה כולם מוניות, תעריף קבוע אסור על ידי הממשלה ... חלק על הבדלים גדולים עדיין מוחל
#4
+4
user27478
2011-06-22 02:23:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הניסיון שלי הוא שמונית רגילה תמיד זולה יותר. היתרון היחיד של שירות רכב פרטי הוא שהעלות קבועה בניגוד למונית בה המחיר על המונה (אם יש כזה) יכול להשתנות בהתאם למסלול, כמה זמן לוקח או כמה מתחשק לנהג לחייב. ישנה גם אפשרות להיקרע על ידי נהג מונית. כמו כן, שירותי הרכב הפרטי נוטים לקבל מכוניות חדשות יותר ומנסיוני הנהגים יכולים להיות קצת פחות "משוגעים". לבסוף גיליתי כי בערים מסוימות שהמוניות היחידות שאפשר להתקשר אליהן הן מוניות פרטיות ושאפשר לברך על מוניות רגילות רק ברחוב.

בעיקרון פגע בכל הנקודות בתשובה שהקלדתי: 1) לנהגי מוניות יש את ההזדמנות לנפח את מחירך באופן מלאכותי. 2) כמי שנוסע בעיר מרכזית מדי יום, נהגי מוניות הם בדרך כלל הנהגים הגרועים ביותר בכביש, תוך התחשבות מועטה בחוקי התעבורה או בבטיחות.
עם זאת, הוא יכול להשתנות מאוד לפי מדינות, במדינות מסוימות אין מונים במיסים שלהן ובדרך כלל מועמדים על דמי הנסיעה מראש.
מכונית פרטית (מיניב, תעריף אחיד) בלונדון תעלה מחצי מונית שחורה (מטר) משדה התעופה.
#5
+3
Thierry Lam
2011-08-18 02:40:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

נסעתי לפרו עם סיור מאורגן. היה לנו מדריך שליווה אותנו לכל אורך הסיור. ביום האחרון, כשרציתי להשיג מונית מלימה לשדה התעופה, יכולתי לשלם מונית רשמית בכ- 30 דולר. עם זאת, המדריך שלי הכיר מישהו שיכול להסיע אותנו לשדה התעופה במחיר של 10 עד 15 דולר זול יותר.

אם מישהו שאתה סומך עליו מספק רכב פרטי, אתה יכול להרגיש בטוח לקחת את זה במקום זאת. זה באמת תלוי ברמת הנוחות שלך לפני שאתה מקבל מכונית פרטית ממישהו.

#6
+3
ADB
2011-08-22 07:23:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בחלק מהמדינות ישנם שירותי 'מוניות' מוסדרים ולא מוסדרים. כך קורה שבדרך כלל אלה נמצאים במדינות פחות בטוחות. במקום הזה, קח את המוסדרים בהחלט!שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...