שְׁאֵלָה:
כמה גרוע גניבת המטען בשדה התעופה ביוהנסבורג?
user27478
2011-06-22 02:48:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לשדה התעופה של דרום אפריקה ביוהנסבורג יש מוניטין של מטען גנוב ורובה, וחיפוש מהיר בגוגל מחזיר מטיילים רבים המדווחים על סיפורים דומים. השאלה שלי היא עד כמה המצב עכשיו גרוע. שמתי לב שרבים מהדיווחים הללו ישנים יותר - מסביבות 2006 - וכי רשות שדות התעופה פתחה בקמפיין לפתרון הבעיה. האם המצב השתפר בשנת 2011?

כשטסתי מלונדון לקייפ טאון דרך יוהנסבורג באוגוסט הם גרמו לי להוציא את התיק ולבדוק אותו מחדש. שמלבד היותו מעצבן נראה שהוא חייב לעבור קבוצות ידיים נוספות ומגביר את מכסה המנוע הסביר של דברים שנעלמים. באומרו שלא התעסקו בתיק שלי, אבל המצלמה, העדשה והמזומנים שלי היו כל הזמן, כך שלא היה שום דבר בעל ערך שם.
מעניין. שמענו מכמה אנשים שזה בטוח יותר לבדוק את התיקים שלך ביוהנסבורג במקום לתת להם להעביר אותם. אני מסכים איתך עם זאת, בדיקה חוזרת נראית לי הזדמנות לאנשים לקבל גישה לתיק שלך. אולי הם סומכים על העובדה שבעלי תיקים שהועברו לא יגלו שיש בעיה רק ​​אחרי שהם עזבו את יוהנסבורג ...
זה הגיוני לא לשים לב עד ליעד הסופי שלך, ביססתי את הטיעון שלך על העובדה שמערכות יד נוספות נוגעות בזה בדרך זו. כך או כך זה כנראה קורה הרבה.
הייתי בדרום אפריקה בשנה שעברה לקראת המונדיאל ועברתי בשדה התעופה ג'בורג פנימה / מחוצה לה. כשהגיעו לדרום אפריקה, הם גנבו את מצלמת SLR + עדשת Canon של חבר שלי. כמובן שלא הבנו את זה רק כעבור יממה בטיול. בהחלט לא לארוז שום דבר במזוודות שלך שתתעצבן אם יגנבו אותך, ובוודאי לא לארוז שום אלקטרוניקה / תכשיטים / מזומנים בשווי כלשהו.
בדיוק נגנבו לי שני Canon SureShots מהמזוודות שלי בי'בורג השבוע. בדק אותם עם קניה איירווייס ב- KQ763 - תיקים היו נעולים - כשהגעתי לניירובי, המנעולים נותקו והמצלמות חסרות !!
לאחרונה היה לי חבר שבו חברת התעופה לא קיבלה את התיקים יותר משעה-שעתיים לפני הטיסה.הבדיקה המחודשת עשויה להיות קשורה - ככל שהתיקים יושבים יותר זמן אי שם במערכת, יש יותר הזדמנויות להתעסק איתם.
שתיים תשובות:
#1
+25
Mark Mayo
2011-06-22 15:00:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני לא יכול למצוא את ההתייחסות עכשיו, אבל היה סיפור נהדר שארגון בוחן את האבטחה בשדות תעופה ברחבי העולם, על ידי לקיחת מזוודה לשדה התעופה והשאיר אותה שם, בתזמון כמה זמן לפני שהיא נגנבה או זוהה. ככל הנראה בשנה האחרונה, גניבת המזוודות צומצמה ב -60% וזה מבשר טובות. גידול המזוודות הוא עד 0.6% מכל התיקים העוברים בשדה התעופה, שכשאתה חושב על זה עדיין רע, אבל אם אתה נועל את התיקים שלך ומשתמש במכונות עטיפת התיקים הקיימות, זה ירתיע את הגנב האופורטוניסטי.

+1, אם אתה נוקט באמצעי זהירות פשוטים ונמנע מלהכניס שום דבר בעל ערך שיופיע על הסורק אז הם לא יטרידו. אל תהיה מטרה קלה!
באותו פורום, 2 הערות מתחת לזה, נוסע מזכיר שזו עדיין בעיה, וכמעט תמיד מטפלים במזוודות מעבר, בעוד שהסטטיסטיקה מתחשבת בכל המזוודות.
הייתי אומר שהנתון הוא 0.6% לא בגלל שהדברים השתפרו, אלא מכיוון ש (א) יותר אנשים יודעים כמה גרוע שדה תעופה זה ולא מכניסים שום דבר בעל ערך, ו (ב) אנשים רבים כנראה פשוט לא מדווחים על גניבת פריטים קטנים יותר. הנתון של 0.6% מסווה סבירות גבוהה בהרבה שהתיק שלך לפחות ייפתח ויבחן.
תמיד יהיה פשע לא מדווח, אבל אנחנו צריכים למדוד את זה איכשהו: /
0.6% נשמע בסדר. אין לי שום התייחסות מוצקה, אלא כמה ראיות אנקדוטליות (שיחות מזדמנות עם אנשים בביז) לכך שאחוז מזוודות שאבד (זה כולל כל צורה של אובדן או עיכוב, לא רק גניבה ולא בהכרח אבודה לנצח) היא "נורמלית" ולכן לפחות אותו סדר גודל.
#2
+16
Ghlouw
2011-07-18 12:21:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אמש היה לנו סיפור על קארט בלאנש (תוכנית דיווחי חקירות בדרום אפריקה) שם הם אמרו שיש כ -140,000 אירועי גניבה באור טמבו בשנה, כך שהמצב עדיין גרוע למרות הרבה אמצעים שננקטו במקום. הם הראו צילומי מצלמות טלוויזיה במעגל סגור כיצד הגנבים יודעים בדיוק היכן המצלמות ותופסים שקיות מהמסועים באופן שלא ניתן לראות דבר במצלמות. השורה התחתונה היא שלעולם לא כדאי לך להכניס שום דבר יקר למזוודות שלך אם אתה טס לשום מקום בס.א. - פשוט שמור חפצי ערך בכבודת היד שלך. תקופה.

ראה את הקישור הבא אודות התוכנית המוזכרת עם ראיונות עם ראש האבטחה ועם המשטרה.

אין שום דרך בה אנו (או מישהו אחר, חסוך קומץ מומחים) יכולים להבין את המספר המוחלט כמו 140000 (מתוך כמה תנועות? איך זה בהשוואה לשדות תעופה אחרים באזור ובעולם?) אז הסיפור הזה נשמע יותר כמו סנסציוניזם עצל יותר מכל דבר אחר.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...