שְׁאֵלָה:
מהי מערכת לחות טובה לטיול בקילימנג'רו?
Abarax
2011-06-22 03:35:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מנסה לפסגה של הר. קילימנג'רו (אפריקה) בהמשך השנה. יש לי את רוב הציוד שלי, אולם הדבר היחיד שאני לא בטוח לגביו הוא הדרך הטובה ביותר לחות ולאגור / לשאת את המים שלי. אני גם לא בטוח בשיטות טיהור.

אני יודע שאני אמור לשתות 3 - 5 ליטר ביום בטיול והמחשבה הראשונית שלי הייתה לקחת גמל 3 ליטר ושני בקבוקי 1 ליטר. האם זה יותר מדי? מהן חוויות אחרות שעברו על קילימנג'רו או לא?

כיום שאלה זו תתאים יותר ל- Outdoors.SE, אך אתר זה עדיין לא היה כשנשאלה.
בימים האחרונים של הטיול הזה, מציאת מים הופכת לגוזלת זמן (בהנחה שאין סבלים)
שְׁלוֹשָׁה תשובות:
#1
+11
Lauren
2011-07-25 14:11:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בדיוק חזרתי מהטיפוס על הקילימנג'רו והשתמשנו ב SteriPEN לטיהור המים שלנו. זה קטן מאוד וקל לנשיאה, וזה לוקח רק דקה לטהר ליטר מים (אתה בעצם רק צריך לערבב). זה עלה לנו 90 $ ובהחלט היה שווה את זה, בהתחשב בכמה טבליות יוד נוראיות גורמות לטעם המים שלך.

באשר לכמות המים, נשאתי 3 ליטר כל יום והייתי בסדר גמור. ביום הפסגה לא התקשנו בהקפאת המים. לא היו לנו בקבוקי מים מבודדים, אז ארזנו את המים בתוך התרמילים ושמנו סביבם בגדים וזה עבד בסדר. כמה אנשים אחרים במסע שלנו השתמשו בגב גמל, ולדעתי היו לי יותר בעיות בהקפאת הקש מאשר בקבוקי המים שלנו.

אהה, נהדר לדעת. הסתכלתי על ה- SteriPEN שאאסוף אחד. מתוך עניין עם איזה מפעיל הלכת?
סליחה על התגובה המאוחרת, לא ראית את זה עד עכשיו - האם אתה מתכוון למפעיל תיירים? השתמשנו בפוקוס באפריקה. ראה את התשובה שלי ל [שאלה זו] (http://travel.stackexchange.com/questions/159/how-can-i-find-a-guide-that-will-take-me-safely-up-mount-kilimanjaro ו-הר-אל).
#2
+10
Seanland
2011-06-22 05:52:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ישנן שלוש שיטות לטיהור המים שלך: רתיחה , טיפול כימי או פילטר או שילוב ביניהן.

המדריכים שלך ירתחו לך מים, כך שלא תצטרך לטפל כימית במים שהם נותנים לך. עם זאת, אם אינך בטוח לגבי המים שאתה מקבל, אתה רשאי לעשות טיהור נוסף. ל MEC (Coop Equipment Coop) יש מאמר נחמד על טיהור מים. הנה חיפוש מעודן של כמה ממוצרי טיהור המים שלהם.

למעט ביום האחרון של הפסגה, הטמפרטורה לא צריכה להיות נמוכה מספיק כדי שהמים יקפאו. עם זאת, ביום האחרון של הפסגה הטמפרטורה יכולה לרדת הרבה מתחת לקפיאה, לכן כדאי שיהיה לכם בקבוק מבודד לחלק זה. אם אתה נושא גמלבק, המים בצינור יקפאו גם אם הם לא מבודדים.

#3
+10
dan
2011-07-27 19:11:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Camalbacks מעולים לטיולי הליכה, אך יש להם שתי בעיות בעת טיפוס בקילימנג'רו.

  1. בגבהים גבוהים שתייה מהצינור יכולה להשאיר אותך חסר נשימה מכיוון שזמן הבילוי בזמן ההליכה הוא זמן שאתה לא נושם. זה נשמע מפתיע אבל זה עושה הבדל עם רמות החמצן הנמוכות.

  2. ביום הפסגה, המים בצינור הקמלבק שלך יקפאו ולא יפשירו עד אחרי הגשת. מה שהופך את camalback למדי חסר תועלת. בקבוקי מים יהיו בסדר בטמפרטורה זו.

עם זאת, אני עדיין ממליץ בחום על קאמלבק עבור הלגימות הקטנות בזמן שאתה הולך כדי לחסוך את הצורך להוציא את הבקבוק תרמיל ופתח אותו בכל פעם שתשתה. שני בקבוקים של 1 ליטר וקמלבק של 3 ליטר נשמעים מושלמים.

אל תדאג יותר מדי מעקרור המים, הם יורתחו מספיק זמן בשבילך.

העובדה שאתה לא יכול לנשום בזמן השתייה היא טבועה בעובדה שאתה שותה, יתכן שזה מקמלבק, פלטיפוס או כוס.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...