שְׁאֵלָה:
דרכים מתאימות לעקוף את Darién Gap?
justinl
2011-06-22 03:18:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מתכנן טיול תרמילאים ממרכז אמריקה לדרום אמריקה. האם למישהו יש דרך מומלצת לעקוף את הפער דאריאן? קראתי שאתה יכול לטוס, או שאתה יכול לקחת סירה אבל המידע נראה מוגבל ביותר. כמה זה עולה? האם אוכל להזמין מסלולים חלופיים מבעוד מועד?

ארבע תשובות:
#1
+23
Mark Mayo
2011-06-23 23:53:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הייתי בדרום אמריקה (ארגנטינה לקולומביה) ובאקוודור & קולומביה פגשתי הרבה אנשים שיורדים ממרכז אמריקה (ואחר כך חברים שפגשתי עד).

עם רק יוצא מן הכלל אחד (שטס), האחרים עברו דרך איי סן בלאס.

http://wikitravel.org/en/San_Blas_Islands

שנראה לי פשוט מדהים! ראיתי כמה מתמונות שלהם, ואם לא הייתי קופץ לפלורידה לשיגור המעבורת (מה שלא קרה, נאנח) הייתי עושה זאת גם - זה נשמע כמו הפסקה מושלמת ללא מתח ו דרך מהנה לעקוף את 'הפער'.

אתה מתכוון שהם הפליגו לאיי סן בלאס אני מניח?
כן נכון. :)
#2
+20
Peter Hahndorf
2011-12-16 19:51:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כמה אנשים כבר הזכירו את אפשרות סירת המפרש, אך מכיוון שאף אחד מהם לא עשה זאת בעצמם, אוסיף את ניסיוני ממאי 2009:

כאמור במקומות אחרים, ההוסטלים בעיר פנמה משמשים כמתווכים בין מטיילים והסירות. יש להם רשימה של סירות שיוצאות בתאריכים מסוימים עם מחירים שנעים בין 250 ל -350 דולר אמריקאי.

בעוד שחלק מהסירות כאילו עושות את הנסיעה מסן בלאס לקרטחנה (בדרך כלל חמישה ימים) בקולומביה כל הזמן ותוכל לברר אודותיהן באינטרנט, אחרות (כמו שלי) לא הביאו מעלה תוצאות כלשהן בגוגל. אז אתה אף פעם לא יודע מה אתה מקבל. יש סירות גדולות יותר של עד 30 נוסעים, יש להן צוות מתאים ואתה פשוט נוסע.

במקרה שלי היה לנו בעל סירה אוסטרלית יחידה ויאכטה יפהפייה מאמצע שנות השישים. היינו שישה אנשי צוות שהפכו לנוסעים מכיוון שהיינו צריכים לעשות כל מיני עבודות על הסירה. מבישול וניקיון להנחת מפרשים וניווט, זה הוסיף לחוויה וכולנו אהבנו את זה. אם אתה לא רוצה לעשות שום עבודה, דאג לקחת סירה גדולה יותר ולבדוק מראש. האכסניות יכולות לענות על שאלותיכם על ידי שיחה עם בעלי הסירות.

האכסניה בעיר פנמה מארגנת בדרך כלל הובלה לחוף המזרחי בכונני ארבעה גלגלים וגם מקצרת מחיר מלא. יצאנו בשעה 5 לפנות בוקר בעיר פנמה והחלק האחרון של הנסיעה היה בדרכים בוציות דרך הג'ונגל. לאחר מכן עברנו לסירת נהר למשך שעה ואז לסירה אחרת המביאה אותנו לאחד מאיי סן בלאס שם עולים על סירת המפרש שלך.

כמו בכל סיור, האם אתה באמת נהנה מכך תלוי הרבה מחברי המטיילים האחרים שלך, אז עד שיש לך כבר קבוצה, אתה אף פעם לא יודע מה אתה מקבל.

בדרך כלל אתה מבלה בשלושת הימים הראשונים בשייט סביב האיים הקטנים. בחלקם יש כפרים קטנים בהם תוכלו לבקר לקניות ואתם גם מקבלים חותמת יציאה מפנמה באיזה בקתת הגירה. עם זאת בילינו זמן רב יותר בשנירקול ושחייה לכמה איים לא מיושבים, כולל כמה קטנטנים עם עץ דקל בודד.

One of the San Blas islands

קרדיט צילום: פיטר הנדרף

אנשים מקומיים מגיעים לצד הסירה כדי להציע דגים טריים ואוכל אחר. לאחר מכן תוכלו לעשות ברביקיו על אי. כל זה די קרוב לגן עדן.

במהלך היומיים האחרונים אתה למעשה יוצא לים הפתוח כדי לעבור לקולומביה. קרטחנה היא עיר גדולה אך העיר העתיקה מאוד יפה.

גם אם היא אכן עשויה להיות יקרה יותר מטיסה, אני ממליץ בחום על טיול ההפלגה אם יש לכם מספיק זמן. זו הייתה הפסקה כל כך נחמדה משימוש באוטובוסים כל הזמן.

הייתי אומר שגם סן בלאס וגם קרטחנה שווים ביקור לבד בכל מקרה, אז למה לא לחבר בין השניים לשייט נחמד?

הסירות מפליגות חזרה מקרטחנה לסן בלאס, כך שזה עובד בשני הכיוונים.

#3
+16
hippietrail
2011-06-23 23:32:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כשהייתי בפנמה סיטי לפני כ -4 או 5 שנים לכל ההוסטלים הוצגו מודעות של אנשים פרטיים, לפעמים משפחות, שהפליגו קדימה ואחורה ביכטות שלהם ורצו שנוסעים יבואו לעזור עם העלויות. הייתה רשימת המתנה לכל יאכטה.

באותו זמן מחיר ההפלגה היה כמעט זהה לטיסה שהייתה באזור של 300 דולר ארה"ב.

יש אנשים שמתעקשים שתוכל לעבור ברגל בקלות אם תיצמד לחוף האיים הקריביים, אך כל מדריכי הנסיעות המודפסים מזהירים באריכות אפילו מפני אפשרות זו, וחלקם מפרטים מדוע זה רעיון רע.

#4
+7
user27478
2011-06-22 03:49:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שמעתי כמה דיווחים על כך שהפער דאריאן מסוכן למדי בגלל סחר בסמים. באופן אישי הייתי טס אם כי אני מבין שאפשר לעבור על ידי קפיצה על סירות קטנות בצד הקריבי. לאחד מספרי Lonely Planet (מצטער ששכחתי איזה) יש פרטים נוספים, אך הם גם לא ממליצים עליו.

זה לא רק סחר בסמים. ישנן גם שתי קבוצות גרילה נפרדות, FARC ו- ELN. אפילו הכפרים הילידים בג'ונגל עשויים שלא להיות ידידותיים מכיוון שקבוצות הגרילה הענישו אותם בחומרה על עזרתם לאויבים הנתפסים. כמו כן, אין זה יוצא דופן שהמדריכים השוכרים שלך נעלמים. יש פרק טוב מאוד בתוכנית מסעות הריאליטי "באנגד בחו"ל" המכונה "נעול בחו"ל" עם שחזור של חוסר ההרפתקה של קבוצה אחת שמנסה לחצות את הדריאן.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...