שְׁאֵלָה:
מה עלי לדעת על טיסות "מסביב לעולם"?
Seanland
2011-06-22 01:42:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שמעתי שמועות על דברים כאלה והיה לי קשה למצוא מידע על טיסות "ברחבי העולם". האם הם שווים את זה (האם יש לך מגבלה בין שימוש, האם אתה חוסך כסף .. וכו ') והאם יש דרכים קלות לקבל מידע נוסף עליהם (אתרים ספציפיים, סוכנויות נסיעות)?

ערוך במטרה לכסות מקסימום יבשתית, אין מיקומי התחלה או סיום ספציפיים

מאיפה אתה מתחיל, ואיזה סוג מקומות קיווית לבקר?
הייתי אומר שאין התחלה או סוף ספציפיים, אלא רק כיסוי מקסימלי של היבשת. (ממה שאני מבין בטיסות האלה, זה שלרוב הן לא מחוברות, אז תהיה לך טיסה אחת מניו יורק - מינכן, ואז הבאה מליסבון - דבר של קהיר).
אני לא חושב שמישהו חוץ מאסטרונאוטים ייסע ככה. כמו כן, זה יקר מאוד לחברות
ארבע תשובות:
#1
+31
victoriah
2011-06-22 01:49:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

תעריפי העולם מסביב קיימים.

רוב בריתות התעופה ומדי פעם חברות תעופה בודדות מציעות מחירים ברחבי העולם.

זה יכול להיות משתלם מאוד, במיוחד במחירי פרמיום (מחירים במחירים עסקיים ומחלקה ראשונה) .

ישנן מגבלות על כולן, בדרך כלל הן מונעות מעקב אחורי על פני יבשת, מספר מוגבל של פלחים, ורק ביקור בכל יבשת פעם אחת (ברגע שאתה עוזב אתה לא חוזר).

Flyertalk הוא פורום עם הרבה דוחות טיולים שנעשו בתעריפי RTW (בדוק בפורום דוחות נסיעה).

בתגובה לתגובתך, בדרך כלל אם אתה מגיע לשדה תעופה אחד ועוזב משני, אז זה נחשב לקטע יבשה ונחשב לשימוש בכרטיס שלך.

לדוגמה, אם טסת מניו יורק לברלין, נסעת ברכבת למדריד, ו ואז טס ממדריד לקהיר, ישתמשו בשלושה פלחים:

  • ניו יורק - ברלין
  • ברלין - מדריד (פלח היבשה)
  • מדריד - קהיר

לא משנה אם אתה טס או לא, זה עדיין מוריד ממגבלת הפלח הכללית שלך. פלח מתייחס לטיסה ספציפית אחת.

תודה על תגובתך, פלח היבשה יהיה סיור / ביקור / קמפינג בעצם הנסיעה למיקום הטיסה הבא. ברלין - מדריד תהיה ברכב / באוטובוס / בהליכה .. (ללא טיסה, לא כולל) נגיד אם אפשר שבוע, שבועיים או שלושה אחר כך.
ברוב תעריפי ה- RTW אתה יכול לבחור די הרבה תאריכים (כל עוד יש טיסות בתאריך שאתה רוצה), זה לא משנה כמה זמן בין כל טיסה. יש אנשים שהשאירו אותם פתוחים עד חצי שנה בין טיסה. אני בטוח ב 90% שאתה צריך להטיס את כל הכרטיס תוך שנה אחת.
אני מאמין שקראתי גם את זה (מגבלת שנה). שוב תודה על התגובה, זה היה מאוד מועיל. = ד
כמו כן, מחיר RTW (לפחות מהבריתות) בדרך כלל מאפשר לך לבקר בכל יבשת. עליכם להבין אילו טיסות מסתדרות בצורה האופטימלית ביותר למקומות שאתם רוצים לבקר בהם. באתרים שקישרתי יש אפליקציות שמאפשרות לך להבין ניתובים שונים. סוכן נסיעות טוב יוכל לעזור לכם בכך, וכדאי בהחלט לעשות זאת אם אינכם מנוסים מכיוון שדווקא הכל יכול להתייצב יכול להיות כאב ראש.
בין השאר ששכחת את [ברית Skyteam] (http://www.skyteam.com/en/votre-voyage/Travel-Passes/Go-Global/)
#2
+11
Scott McIntyre
2011-08-31 00:49:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בתעריפי RTW יש בדרך כלל גמישות תאריכים אך לא גמישות מסלול. זה אומר שהם נהדרים עבור מישהו שרוצה לעשות משהו כמו לטייל בעולם במשך 6 חודשים או שנה על חסכון במזומן. אתם מתכננים מראש את כל המקומות שלכם ומשלמים עבור כל כרטיסי הטיסה של הטיול (כך שלא תצטרכו לכלול זאת בתקציב הטיול). ואז, בזמן שאתה נוסע, יש לך את הגמישות להישאר בכל מקום נתון כל עוד אתה רוצה, מבלי שתצטרך לשלם פרמיות גדולות כדי לשנות את הטיסות שלך או להזמין ברגע האחרון.

לאנשים שלמעשה לא נוסעים להרבה מקומות ברחבי העולם, נראה שהם לא הגיוניים במיוחד. הזמנתי נסיעה מניו יורק לאוסטרליה דרך דובאי, וזה היה בסביבות 2500 דולר לטיול RTW, לעומת 1300 דולר לנסיעה רגילה.

#3
+9
Casebash
2012-03-09 15:18:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כרטיסים ברחבי העולם נראים נהדר על סמך מחירי מינימום שפורסמו, אך אם ברצונך לקבל מחירים אלה, ייתכן שיהיה עליך להזמין חודשים קדימה. שוחחתי עם שני סוכני נסיעות נפרדים ושניהם הסכימו שניסיון להזמין טיול ברחבי העולם בחודש יעלה הרבה יותר (נניח 3800 דולר במקום 2900 דולר). ככל הנראה, יש רק מספר מסוים של טיסות זולות וזאת ברגע שאלה מתמלאים, אתה צריך לקנות יותר יקרות.

בטיסה רגילה של "מסביב לעולם", זה די אופייני להוציא זמן הגון בכל יעד. זה עשוי להקל מכיוון שרוב הטיסות יהיו רחוקות יותר. עם זאת, עבור זה ששקלנו, ניסינו לשמור עליו צמוד. שקלנו טיול עולמי מכיוון שהוא לא עלה כל כך הרבה יותר על סמך המחירים המפורסמים וקיווינו שזה יהיה רק ​​כמה מאות יותר מהמחירים המפורסמים.

#4
+5
MastaBaba
2012-04-25 23:54:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני קצת מאחר למסיבה הזו, אבל אם המטרה שלך היא תיירות, אז הכרטיסים העולמיים הם בכלל לא ממש עסקה, למעט מתן נוחות רבה בכך שאתה לא צריך לדאוג לטיסות היכולת לקנות את הכרטיס האחד במקום אחד.

פחות או יותר כל חלקי העולם, המכוסים באופן קונבנציונאלי בכרטיס העולמי, מוגשים גם על ידי שלל חברות תעופה תקציביות. אם אתה מתכנן כמה חודשים מראש, אתה יכול ללכת למקומות רבים יותר תמורת הרבה פחות, בהשוואה לסיבוב רגיל של הכרטיס העולמי.

זה תלוי הרבה איפה אתה מבקר. RTWs הם דרך נהדרת להוזיל עלויות אם אתה מתכוון לצאת מהמסלול: אין חברות תעופה תקציביות (נניח) באי הפסחא, חלק גדול מאפריקה או בכל מקום באיים הפסיפיים. לדוגמא, [טיול זה] (http://www.flyertalk.com/forum/trip-reports/463935-heart-africa-top-world-sin-llw-lyr-yow-pus-sin-c.html) היה עולה _דרך_ יותר אם הייתי קונה חד כיווני רגיל במקום RTW.
בטח שזה תלוי, אם כי אם מיקומים חורגים מהדרך מגדילים את עלות כרטיס ה- RTW באופן משמעותי. אם אני מבין את השרשור נכון, קיבלת את זה על קילומטרים, לא במזומן, מה שהופך את שאלת העלות לקלחת קצת, לא? ובכל זאת, הרשו לי לזרוק את הטיול המוזכר [כאן] (http://babakfakhamzadeh.com/site/index.php?c=12&i=5086), עשר עצירות RTW תמורת פחות מ- 1800 אירו, והכול חברות תעופה תקציביות.
הממ? כרטיסי RTW מבוססים אך ורק על קילומטרים שהוטסו, כל עוד המיקומים החריגים שלך נמצאים לאורך הדרך (למשל, מלאווי כשאתה טס מיוהנסבורג לפרנקפורט, או רארוטונגה אם אתה נוסע מסידני ללוס אנג'לס), אתה משלם שום דבר נוסף לבקר אותם. אז כן, אם המטרה שלך היא פשוט להסתובב ברחבי העולם, אז כרטיסי RTW הם אולי לא הדרך הטובה ביותר לעשות זאת, אבל יש הרבה מסלולים שעבורם הם עדיין הדרך החסכונית ביותר לנסוע. (וכן, כן שילמתי עבור הכרטיס שלי במזומן קשה וקר.)
מעניין. אבל רק חישוב קילומטראז לא נראה לגמרי בסדר. אפילו לא התחשבתי במס הכללי הגבוה יותר של שדות תעופה כשיש יותר עצירות ביניים, פשוט ניסיתי לכאן כמה נסיעות, http://www.staralliance.com/en/booking/book-and-fly/, ומצאתי נסיעה של 20000 מייל עם 11 עוצר תמורת 2860 אירו ונסיעה של 21000 מייל עם 3 עצירות בלבד תמורת 2500 אירו, שתיהן לא כולל מיסים. מודה, ההבדל הוא הרבה יותר קטן ממה שציפיתי.
@MastaBaba ההפרש הוא רק 10%! ואתה עוצר כמעט פי 4 יותר ... אני מניח שזו עסקה טובה
אנקדוטה: קיבלתי פעם כרטיס RTW. העיתון היה כל כך מסובך שסוכן הנסיעות שלי ויתר (לא היו אז מתכננים מקוונים) והוא אמר שאני יכול להשיג לך את כל המסלול עם חברות תעופה תקציביות, אז אמרתי בסדר. הוא חזר עם תוצאה של פי 5 מהמחיר (!!!) וחזר להביא לי את כרטיס ה- RTW שהוכיח זול להפליא, מתחת ל -2.5 אלף דולר עבור 16 פלחים. חלק אחד במלזיה היה חסר (המערכת מעולם לא קיבלה את זה) וקיבלתי טיסה מקומית נוספת תמורת 200 דולר כדי לגשר על הפער.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...