שְׁאֵלָה:
כיצד אוכל להגן על הרכב שלי כשאני נשאר בראש שביל לתקופה ממושכת?
HedgeMage
2011-06-22 23:03:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בעבר כשנסעתי לתרמילאות, הרכב שהשארתי אחרי בראש השביל היה, אה, לא שווה במיוחד לגנוב. אני מסתכל על רכבים חדשים עכשיו, ובמקום האחורי של דעתי הוא "האם אני באמת רוצה להשאיר את זה ללא השגחה בראש שביל במשך 3-5 ימים?".

אני לא כמו הרעיון להוריד ולהרים - אם יש פציעה, מצב חירום במזג אוויר או בעיה אחרת, אני מעדיף להצליח להשתבש ברגע שנגיע לראש השביל. אני מודע לכך ששום דבר לא יעצור גנב מקצועי; אני מודאג יותר מהאופורטוניסט החולף.

מה יהפוך את הרכב שלי לבטוח יותר?

איפה? אני חושד שהתשובה תלויה אם ראש השביל נמצא באזור פשע גבוה, באיזו מדינה הוא נמצא וכו '.
@Hedge: האם אתה מתכוון לטיולים במקום לתרמילאים? תרמילאים עוסקים ב"נסיעות תקציביות עצמאיות, בדרך כלל באמצעות תרמיל למזוודות ושהייה במגורים משותפים כגון הוסטלים ולא מלונות. " אז איפה שאתה מדבר על ראשי שבילים אני חושב שאתה באמת הולך לטיולים רגליים או כאלה - האם עלינו לשנות קצת את התגים והניסוחים?
שבע תשובות:
#1
+15
Beofett
2011-06-22 23:43:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink
 • אם בכלל אפשרי, חנה ליד מכוניות אחרות. הקרבה של מכוניות אחרות פירושה שכל גנב פוטנציאלי לא צריך רק לצפות בחזרתך, אלא גם בעלי כל המכוניות האחרות.
 • אזעקה פעילה, רצוי שאור אדום נראה לעין מהבהב במקום בולט. אלה מתעלמים מהנוטים כאשר הם יוצאים לשטחים עירוניים פשוט משום שהם שכיחים. באזורים מבודדים, לעומת זאת, הרעש שהם משמיעים בולט בצורה די ברורה. אמנם אתה כל כך מבודד שאף אחד לא ישמע את זה, אבל הגנב הפוטנציאלי לא יהיה בטוח כל כך.
 • מכשיר אבטחה פסיבי עוזר . כפי שהציע מתיו קרא, המועדון מרתיע מאוד. עם זאת, "Kill Switch" מוסתר המונע מהתנעה מוחלטת של המכונית יעיל הרבה יותר.
 • שמור על חפצי ערך מוסתרים.
#2
+11
mindcorrosive
2011-12-20 18:10:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink
להלן עצה שאמורה להחיל במצבים בהם אתה צריך להשאיר את רכבך באזור עם שיעורי גניבה / פריצה גבוהים. ניתן למצוא כמה עצות טובות בתשובות אחרות לשאלה זו, אך להלן כמה צעדים הנדסיים חברתיים שתנקוט (ראה גם את התשובה של ג'ונתן VM).
 • הסתר במראה רגיל . אל תמשוך תשומת לב - קל כמו זה. הסר את הכל מהמושבים הקדמיים והאחוריים, וכל מיני מעמדים עבור GPS, נייד או ציוד אחר ששווה לגנוב. אם יש לך רדיו לרכב, הסר גם אותו והשאיר את החור פתוח וגלוי כדי להראות שאין שם כלום.

  ייתכן שתרצה למעשה להחמיר את המצב שלך מכונית זה. אם יש לך פנים עור טבעי נחמד, כסה את המושבים בכמה שמיכות מרופטות. שים זוג קוביות מטושטשות - כמה שיותר דביק, יותר טוב. הרכב שלך צריך להיראות כאילו לא שווה לגנוב, וגם לא שווה לפרוץ אליו.

 • חנה מאחורי מכונית יקרה יותר משלך . זה כמובן תלוי באיזו מכונית אתה נוהג. בהצלחה לעשות את זה אם יש לך לקסוס, אבל אם אתה משחק פורד, חניה מאחורי BMW בהחלט תמשוך את תשומת הלב מהמכונית שלך, כל שאר הדברים שווים.

 • אל תחנה במקומות מבודדים . זה קשור במקצת לנקודה הקודמת שלי. מכונית בודדת בחניון תמשוך תשומת לב באופן מיידי - גם אם בסופו של דבר הם יחליטו לא לגנוב אותה כלל.

ניתן להשתמש ברוב הצעדים הללו גם בעת עזיבה. את המכונית שלך לתקופה קצרה יותר, אך אם ברצונך להשאיר אותה יותר מכמה ימים, פתרון "חומרה" כלשהו למניעת התנעת המכונית יהיה רעיון טוב.

נקודות טובות, אך וודא כי ל- BMW שעליו אתה חונה אין מערכת אזעקה מתוחכמת, מה שעלול לגרום למיקוד המכונית שלך בגלל העדר תחכום כזה
@Andra: [ככל הנראה אזעקות רכב ומכשירים נגד גניבה הם בעלי יעילות מוטלת בספק] (http://skeptics.stackexchange.com/questions/3686/do-car-alarms-provide-a-significant-reduction-in-automobile-theft) ולא יעצור גנב נחוש.
#3
+9
Stuart
2011-12-19 22:19:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם אתה רק מודאג מכך שהם יגנבו את המכונית ולא את התכולה הייתי מסיר את מכסה המפיץ. או תלוי באופן הרכבה של המנוע מחליף את המצתים עם מחזיקי מקום. כך או כך אתה עושה את זה אתה צריך לשמור עליהם יבשים לחלוטין כשאתה מטייל. הסרת המכונית תפסיק את ההתנעה של המכונית ואני בספק אם גנב כלשהו יהיה או שאיש מקצוע יישא איתם את החלקים הנדרשים כדי לתקן זאת.

אם אתה חושש מהתכולה, החנה את המכונית ב העיר המקומית (בהנחה שיש כזו) ושלם לחנות / למוסך המקומי כדי לנסוע ממך מתחילת השביל שלך (בהנחה שיש לך רדיו הררי או קבלת טלפון סלולרי כדי לבקש איסוף בדרך החוצה.)

#4
+8
Kate Gregory
2011-12-19 21:16:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה היה די נפוץ בראשי שבילים שהשתמשתי בהם (צפון אונטריו, מאה מיילים ומעלה מכל בית) כדי לראות מפתחות שנותרו במכוניות והמכוניות נעולות. לפעמים המפתח היה נשאר תלוי במנעול חיצוני. האנשים שעשו את זה בעצם אמרו "תראה, אם אתה נוסע עד לכאן ויש משהו ברכב שלי שאתה רוצה, הבנתי שאתה הולך להשיג את זה. אני מעדיף לא להתמודד עם חלון מרוסק למעלה מזה. " כמו כן, הם מנעו את הבעיה הקטלנית שעלולים לאבד את המפתחות בתחתית הנהר ולא להיות מסוגלים לנסוע הביתה.

בהנחה שלא נעים לך עם זה, הסר והסתיר את ה- GPS ואת הרכבה שלו. סוגריים (ונקו את סימני "סוגריים הרכבה היו כאן"). שים את הכל מחוץ לטווח הראייה כדי שהאופורטוניסט לא יקבל השראה לנפץ את החלון שלך. זה כולל את הטלפונים שלך ואלקטרוניקה אחרת שבחרת לא לקחת על השביל, כמות גדולה של מטבעות (יש לנו מטבעות של 1 ו -2 דולר, כך שקל לעלות $ 10+) וכל מה שמצביע על הרכב שלך שייך מישהו עם הרבה כסף. אם יש לך חליפה שנתלתה מאחור כדי להחליף אותה כשאתה חוזר למכונית, אתה כנראה אחד מאותם אנשים ששומרים 100 דולר במזומן ברכב למקרי חירום. אל תיראה ככה ופחות סביר שתהיה בעיה.

אני חושב שזו אחת הסיבות לכך ש"מפתח בנעילה "עובד. אני חושב שזה אומר "קדימה, תסתכל מסביב, אין לך משהו כאן" והאופורטוניסט יודע שככל שהם מסתכלים יותר במכוניות, כך גדל הסיכוי שהם ייתפסו, ולכן הם מחליטים לא לבזבז את זמנם על המכונית ההיא, חייב להיות די ריק.

פסיכולוגיה הפוכה ftw!
ייתכן שביטוח הרכב שלך לא מכסה כל גניבה שקורה, השארת המפתחות בדלת מנוגדת לרוב [עצת חברת הביטוח לנעול את הדלתות שלך] (https://www.canadiandirect.com/Auto-Insurance/Tips-For-Safe -חֲנָיָה/). השארת המפתחות משתלשלים במנעולי הדלת יכולה להזמין ילדים וחסרי בוגרים לגנוב את * המפתחות *, או להשליכם גם כמה מטרים אל תוך השממה. או אולי אני פשוט חושב יותר מדי כמו "עיר מחליקה", אולי הדברים באמת שונים שם בטבע.
או שאתה יכול פשוט להשאיר את המכונית לא נעולה ולהסתיר את המפתחות בצמיג הרזרבי.
#5
+7
Matthew Read
2011-06-22 23:34:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מכשירים קלאסיים כמו המועדון או נעילת גלגלים.

#6
+6
Jonathan Van Matre
2011-12-20 01:22:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כמה תשובות נהדרות כאן, אבל לפעמים ההרתעה הטובה ביותר היא קצת הנדסה חברתית חכמה. ההצעה שלי היא להוסיף לכל אחד מהפתרונות שלמעלה ...

הערה בולטת בלוח המחוונים שאומרת "חזרה בעוד 10 דקות. - ג'ורג '"

ודא ש"ג'ורג 'הוא שם גברי ברור. מבלי להיכנס לנכונות או לא נכונות של סטריאוטיפים מגדריים, זה יתפס כמפחיד יותר אם זה בחור שיכול לחזור בכל רגע.

וכמובן, במדינות זרות תצטרך תרגם אותו לשפה המקומית.


נערך להוספה:

מעל לכל, מכיוון ששום דבר לא יהיה פיתרון של 100%, אנא ודא ל ...

 • להבטיח את המכונית שלך
 • יש דרך להזעיק עזרה (טלפון סלולרי שעובד בראש השביל, טלפון לוויני, מגדלור חילוץ, משהו ... )

למרות שהסיכויים שמשהו יקרה לרכב שלך קלושים, שום דבר לא יהיה גרוע יותר מאותו רגע לעמוד בראש שבילים חזרה ולהבין שאין לך דרך הביתה ואין שום דרך להתקשר אליו סיוע.

כמו שלימדו אותי בצופי גור: היו מוכנים.

למה שמישהו ישאיר פתק כזה על לוח המחוונים? זה כמעט כמו הזמנה למישהו לרגל אחרי זה זמן מה ואז לחטוף אותו.
איך זו יותר הזמנה מאשר שהמכונית חונה מלכתחילה ללא השגחה? ה- OP אמר בבירור "אני מודע לכך ששום דבר לא יעצור גנב מקצועי; אני מודאג יותר מהאופורטוניסט החולף." מדובר בהרתעה ממקרי הסף, ולא במניעה מוחלטת. ו- FWIW השארתי בדיוק פתק כזה לפני ... לפעמים אתה נוסע עם מישהו שאוהב ללכת ולעשות את שלו.
שתי מילים - "מושך תשומת לב". לעיתים הסתתרות לעין היא ההגנה הטובה ביותר, IMO. חוץ מזה, השארת פתק לפני ושלא נגנבת את המכונית שלך אינה הוכחה לכך ששיטה זו עובדת.
מישהו שנוסע במקום לא יראה את ההערה. אם הם קרובים מספיק כדי לזהות את זה, תשומת הלב כבר נמשכה. אתה צודק שחשבון אנקדוטלי אחד אינו הוכחה קפדנית, אך גם לא הצעת הוכחה לתיאוריה שלך. אלא אם כן יש מחקר פסיכולוגי על שיטה זו של הרתעה פסיכולוגית, אני לא חושב שנפתור את הסכסוך הזה. +1 לתצוגה חלופית תקפה ואשאיר את זה.
מספיק הוגן. אני חושב שזה יכול להתאים למעשה לספקנים SE.
אני גם ממליץ לך להגיש תשובה המבטאת באופן מלא את גישת "ההסתתרות לעין" לשאלה זו. אני לא חושב שאף אחת מהתשובות עד כה לא מבטאת זאת באמת.
בחיים לא גנבתי מכונית בעבר וגם לא מרגיש צורך בכך, אבל אם ראיתי פתק שנאמר עוד 10 דקות, מזהה לצפות במכונית למשך שעה אחת, אין שום סימן למישהו מזהה.
#7
+6
iHaveacomputer
2011-12-20 04:30:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

פורד 89 'שלי היו כמה ממסרים (?) בתיבה נגישה בקלות מתחת למכסה המנוע, ובלעדיהם המצתים והמתנע לא היו מקבלים כוח בכלל. הממסרים האלה קלים להסרה ולחיבור מחדש (אך עליכם לסמן אותם כך שתחזירו אותם למקום הנכון) ודי קטנים, ולכן בדרך כלל הוצאתי אותם כשהשארתי את מכוני איפשהו לאורך זמן ממושך.

הוצאת כמה נתיכים חשובים מתיבת הנתיכים יכולה להשפיע באותה מידה על המכונית שלך.

כשחניתי באזור מפוקפק בן לילה ביקשתי ממישהו אחר לחסום את המכונית שלי, אז אתה לא יכול היה להסיע אותו מבלי להזיז תחילה מכונית אחרת.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...