שְׁאֵלָה:
איך נמנעים ממלכודות תיירים כשנוסעים למדינה בה אינכם דוברים את השפה?
Beofett
2011-06-22 16:27:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יותר מדי מסעדות ואטרקציות נגישות בקלות מספקות תיירות רבה, ובכך יוצרות סביבה שלדעתן תהיה נוחה לאנשים מתרבויות אחרות.

בילוי רב מדי במקומות אלה מוביל לפעמים עם הבנה שטחית בלבד של התרבות. זה קשה במיוחד כאשר אינך מדבר בשפה המקומית.

למטיילים שרוצים ללמוד כמה שיותר על התרבות האותנטית וחיי היום יום של האנשים באזורים שהם נופשים בהם, מהן כמה טכניקות להימנעות מהאטרקציות הכבדות של התיירים? איך עובדים סביב מחסום השפה? כיצד נמנעים מאזורים שאינם בטוחים?

אני מכנה זאת "הבועה" או לפעמים "בועת התיירים" או "בועת הבטיחות". הבריחה ממנו משתנה בקושי ממדינה למדינה.
למדו משפטים בסיסיים בשפה המקומית, אנשים בדרך כלל אוהבים את המאמץ, ואתם פחות נוטים ל"מחירי תיירות "
זה שאתה יודע שהשפה לא אומר שאתה מציל ממלכודות תיירים. הם קיימים באופן דומה לתיירים מאותה מדינה.
לכן כתבתי "פחות נוטה" ולא "הימנע". לפי מה שצפיתי, המאמץ מוערך, ומכיוון שבדרך כלל תדבר משפטים עם מבטא זר, אנשים בכל מקרה יידעו שאתה תייר.
בדרך כלל אני מתיידד עם המקומיים (מדברים באחת מהשפות שלי) לפני הנסיעה. אינטרנט, אתה יודע, פותח את הדלתות :)
ניתן לחשוב על CouchSurfing כהרחבה לכך. (אולי גם HospitalityClub אבל עדיין לא ניסיתי את זה.)
@hippietrail כידוע, מועדון האירוח מת עכשיו, אך היה פופולרי מאוד באזור exUSSR.
סע עם מישהו שמכיר את האזור, או שאל עצות מחברים שהיו שם, או אולי קח חבר חבר וקבע לפגוש אותם בארצם. : פ
תֵשַׁע תשובות:
#1
+53
VMAtm
2011-06-22 16:58:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ובכן, אם אתה רוצה לדעת משהו על תרבות במדינה אחרת, מדוע לא לנסות לפתור בעיות כלליות במדינה זו?

לדוגמא:

  1. נסה לקנות אוכל בסופר. או אפילו בחנות קטנה ליד המרכז.
  2. נסה ללכת ולהשתמש בספר.
  3. נסה למצוא סוללה לטלפון הסלולרי שלך
  4. נסה לשאול אנשים היכן בית הקפה הטוב ביותר שהם מכירים (זו שאלה נהדרת, למשל, עבור האיטלקים)
  5. נסו לקנות מוצרים כלליים, כמו גרביים או חולצת טריקו
  6. נסו להשיג עבורכם מקומות לינה בחינם ולתקשר איתם שמקבלים אתכם בביתם.
  7. טיילו הרבה והשתמשו בתחבורה ציבורית במקום בסיורים ארוזים מראש (מאת @Eric Bréchemier)
  8. קבל כסף מזומנים מהכספומט - והיכנס למקומות ש אין על סמך לוגו של Visa / MasterCard / AmeEx על הדלת (מ- @warren)

מחסום השפה אינו הבעיה - אם אתה מנומס ומחייך, אנשים יעזרו לך.
אבל לעולם אל תיכנס עמוק לעיר אתה לא באמת יודע על .
התחל במרחק של 500 מטרים מהמלון שלך.

+1 לסופרמרקטים. אני אוהב ללכת לסופרמרקט הראשון שלי בכל מדינה חדשה.
כמו כן: ללכת הרבה ולהשתמש בתחבורה ציבורית במקום בסיורים ארוזים מראש. ברומא...
קבל כסף מזומנים מהכספומט - והיכנס למקומות ש * אין * לוגו של ויזה / מאסטרקארד / אמקס על הדלת
#2
+35
Kate Gregory
2011-06-29 17:37:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ראשית, זה לא דבר בינארי שאתה נמצא באזור התיירות או שאתה לא סוג של דברים. יש ספקטרום. שנית, לעתים קרובות ה"אמיתי "נמצא במרחק של 20 מטרים בלבד מה"תיירים". משהו פשוט כמו לשבת בפארק ולראות אנשים עוברים יכול לספר לך הרבה.

אני אוהב לדבר עם פקידות המלון. בטיול האחרון שלי (לוונציה), האישה שהייתה בדלפק הקבלה ברוב הימים גרה באמת בוונציה (יוצא דופן) והיא הראתה לנו מסלול פשוט לסנט מרקס מהמלון (שלעולם לא היינו מוצאים וזה היה נטול קהל עד שיצאת מתחת למגדל השעון) והמליץ ​​לבקר בשתי כנסיות ספציפיות שאנשים רבים מתגעגעים אליהן אך שהן יפות בהחלט. היא גם הציעה להסתובב באזורים פחות פופולריים, ונהנינו מזה הרבה.

בהתחלה נראה שכל ונציה מזויפת, אבל יש שם מציאות. שמחתי לראות קצת מזה. אני מאמין שאנשים שגרים במקום ישמחו לומר לך היכן המקום האמיתי.

+1 לשיחה עם הדברים במלון / האכסניה שלך. בדרך כלל הם מדברים אנגלית ויודעים על מקומות 'מקומיים'. רק וודא שאתה אומר להם בדיוק מה אתה רוצה. לעתים קרובות הם מקבלים עמלה למשלוח אנשים למסעדה או לסוכנות תיור, אז היזהר.
נקודה טובה. "הקפד ללכת לצד הצפוני של הנהר בדרך, הנופים הרבה יותר טובים" זו רק עצה נחמדה מצד מקומי. "הנה כרטיס ביקור של המסעדה של חבר שלי, אתה תאהב את זה" אולי לא.
#3
+25
Mark Mayo
2011-06-22 17:06:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני שמח שקיים המדריך הלונלי פלנט והמחוספס וכו '- שהתייר הממוצע ימצא מקומות טובים. עם זאת אלה הופכים בהכרח למלכודות התיירותיות שעליהן נועדו להימנע.

אני מעדיף את Wikivoyage - זה מעודכן ומכיוון שרובם משתמשים בספרים, הפינוקים באתר זה הם לעתים קרובות פחות ביקרו ועדיין יהלומים מוסתרים במחוספס.

בנוסף, תמיד ללכת ברחובות הראשיים. מדהים כמה פחות מתויר רק רחוב צדדי אחד מהרחוב הראשי הוא הופך, ואיך המחירים יורדים כדי לשקף זאת. בנוסף הם בדרך כלל מעריכים אותך שעושה זאת, ותקבל שירות מעולה.

אם לא תמצא, מצא מקומי, צייר תמונה או הצבע על בטנך אם אתה רעב, זה בדרך כלל יגיע צחוק והצעה :)

+1 עבור WikiTravel - אתה יכול לתקן גם טעויות ודברים שאתה מגלה. HitchWiki היא תוספת חיונית אם אתה אמיץ מספיק לטרמפים. +1 גם עבור "תמיד ללכת מהרחובות הראשיים". זה היה מדהים מבחינתי במומביי, הודו. (לצערי אני יכול להצביע רק פעם אחת)
זה ממש מצחיק רק * עד כמה * הבעה עצמית של הרעיון של מדריך תיירים המפרט "חוויות אותנטיות" או "טיפים פנימיים". ראיתי סרט תיעודי על מקום בהודו בו לונלי פלנט הזכיר כי מסעדה אחת מגישה חביתה טובה מאוד. יש כיום במקום יותר מ -20 מסעדות שמגישות * שום דבר חוץ מ- * חביתות ומציעות שלטי חוצות ענקיים באנגלית.
אתה יכול לראות זאת בניו יורק בלבד; אני יכול ללכת לעבודה לאורך ברודווי או לאורך רחוב צדדי, והרחובות הצדדיים הם פשוט מגניבים.
אני יכול להמליץ ​​על [Wikivoyage] (http://wikivoyage.org/) על Wikitravel. WV היא כעת חלק מקרן ויקימדיה, ואילו WT בבעלות חברה לא כל כך נחמדה.
#4
+16
Keyslinger
2011-06-22 22:11:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מניסיוני, הגורם הגדול ביותר להתגברות על מגבלות בזמן נסיעה הוא זמן. ככל שאתה שם יותר זמן, כך יהיה לך יותר סיכוי לסנן את מה שנועד למשוך את עינך בעת קבלת החלטות מהירות כיצד להשתמש בזמנך. אם אתה רוצה חוויה מעמיקה יותר ומעמיקה, שקול להישאר זמן רב יותר.

אם תוכל למצוא עבודה בהתנדבות ביעד שלך או בסמוך אליה, סביר להניח שתמצא מטיילים אחרים שיש להם ניסיון רב יותר ממך והם מוכנים לשתף. עבודה התנדבותית, מצאתי, היא סוג של מטבע, ממש כמו זמן. כמו כן, אזרחי מדינות מארחות שמשתפים פעולה עם מתנדבים לעיתים קרובות מתרגשים לשתף את ארצם עם מישהו שהקדיש זמן לטובתם או לארגונם.

אם ברצונך להתנדב בכל מקום אליו תלך, התחלה מצוינת המקום הוא idealist.org. כמה מהם גובים תשלום, בעוד שאחרים אתה יכול פשוט לבוא ולעזור על חשבונך. יש אפילו כאלה שמשלמים, אך הם נוטים לרצות התחייבות מרובת חודשים / שנה.

#5
+8
Rog182
2012-12-20 07:06:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אחד הדברים שאתה יכול לעשות הוא ללכת למסעדות פופולריות בקרב המקומיים. השתמש ב- Google Translate כדי למצוא אתרים שמראים איפה המקומיים אוהבים לאכול. לדוגמא, "המסעדות הטובות ביותר בבואנוס איירס" = "los mejores restaurantes de buenos aires". חפש את זה בגוגל ובגוויאולאו מופיע, שהוא אתר סקירת שפה ספרדית למסעדות בואנוס איירס. המסעדות המובילות שם יהיו שונות מאלה שתמצאו ב- TripAdvisor.

אל תפחיד אם אין להם תפריט באנגלית. רשום את המילים לדגים, עוף, צמחוני וכו 'לפני שאתה הולך. כשאתה מזמין, פשוט הצבע על פריטים בתפריט.

#6
+7
M.K.
2011-07-22 15:26:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש לך סיכוי טוב לפגוש מקומיים בעת טרמפים. בדרך כלל אני כמעט עיוור - אין מדריך טיולים, אין תוכניות ופשוט שואל את הנהגים. חלקם ממש אוהבים את המדינה / העיר שלהם ואוהבים לדבר על זה. אנשים שלוקחים טרמפיסטים נוטים להיות מטיילים בעצמם ולעיתים קרובות יודעים אנגלית, לפחות מניסיוני.

התחלתי לעשות זאת סוף סוף לפני שנה וזו פריצת דרך שכזו כמו לגלות נסיעות מחדש. אם כי במקום בו תפסתי יש לי יחס דובר אנגלית לאנגלית הרבה יותר גדול. אני נהנה גם מזה.
#7
+7
Tom Au
2011-09-16 23:03:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

על מנת להימנע ממלכודות התיירים, מישהו במפלגה שלך צריך לדבר בשפה. אם אותו אדם אינו אתה אתה כנראה צריך לקחת מישהו אחר.

הייתי מתחיל בניסיון ליצור חבר אחד או יותר במלון שאני נשאר, מי מדבר בשפה שלי ו בשפה המקומית. או שחבר זה יכול להיות עובד בחנות או באזור עבודה ליד המלון שלך. גלה מתי הם בתפקיד. ואז שאל אותם אם הם יקחו אותך סביב אם אתה משלם עבור הבידור של שני הצדדים. אלא אם כן במקום העבודה שלהם יש איסור "להתאחד", או שיש להם חובות "משפחתיות" כאלה או אחרות, רבים ישמחו לקחת אותך להצעה מסוג זה. מטבע הדברים הם יציעו את הדבר שהכי מושך אותם, אך זה יהיה מחוץ למלכודת "המוכה" (התיירותית).

אין דבר "בטוח" לחלוטין, אך סביר להניח שתישדדו / ספוג / נחטף על ידי מישהו שיש לו עבודה קבועה במלון או במסעדה, במיוחד אחד המספק קייטרינג לזרים. רק אל תעשו את זה עם מישהו שפגשתם "ברחוב" שאין לו "המלצות" מכל סוג שהוא.

#8
+6
Peter Hahndorf
2011-12-09 21:38:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כשמשלמים על משהו אני תמיד מנסה לראות ולראות מה אנשים מקומיים משלמים עבור אותו הדבר ואז משלמים אותו דבר בלי קשר למה שהם מבקשים. כשקונים דברים בחנות אני תמיד מנסה להשיג דברים עם תג מחיר, כך שהם לא יכולים להחליט על המחיר במקום. תמיד חשבתי שאני בטוח ככה.

לאחרונה נכנסתי לסופרמרקט קטן במרכז בודפשט עם מקומי ובנקודת המזומנים חשבוני היה נמוך בהרבה מסכום המחירים בתווי המחיר. ביררתי על כך ונאמר לי שתווי המחיר הם לתיירים, והמקומיים (וחבריהם) משלמים פחות.

אני נזכר בסיפור שסיפרה לי לפני עשור או שניים על ידי אישה שביקרה בגרמניה עם בתה, שקצרה אותה פקידה. כשהצביעה על כך (בגרמנית שוטפת) השיבה הפקידה "אוי אני מצטערת, שמעתי אותך מדברת אנגלית עם הילדה הקטנה וחשבתי שאתה אמריקאית", ואז נתנה לה את השינוי הנכון.
#9
+4
iHaveacomputer
2011-07-23 06:38:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מנסה לא לקנות שום דבר בימים הראשונים, אז אני מקבל את ההרגשה מה ההפלות הנפוצות באזור הזה, או שואל אנשים אחרים מה מלכוד בחלק מאותן הצעות שנראות טובות להיות אמיתיות .
Lonely planet הוא מקור טוב גם לייעוץ מסוג זה.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...