שְׁאֵלָה:
יבשת יתר ללא קרנט דה פאסאז '?
fretje
2011-06-22 13:53:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש מידע רב (לפעמים סותר) באינטרנט על Carnet de Passage. המאמר המקושר בוויקיפדיה, למשל, אומר ש

נדרש קרנט דה פאסאז 'בבורונדי, מצרים, קניה, לוב, סנגל (לרכבים מעל גיל 5), איגוד המכס בדרום אפריקה (BW / NA / LS / SZ / ZA), סודן, אוגנדה.

ובכן, בשנה שעברה נסעתי עם היבשה בחו"ל ונסענו ברכב בן 15 בלי Carnet de Passage (מלבד דרך אירופה) דרך סוריה, ירדן, מצרים, סודן ואתיופיה. ואני יכול לומר בוודאות שהמדינה היחידה שהייתה סוגית בעייתית (אבל אפילו לא בלתי אפשרית) להיכנס בלי קרנט הייתה מצרים.

היינו צריכים לקנות קרנט מקומי שהיה תקף רק במצרים. ועלה לנו בסביבות 500 €. בסך הכל היה לנו הרבה יותר זול לנסוע ללא קרנט מאחר ואג"ח המזומנים בסך 5000 אירו (שזה המינימום באירופה) היה גבוה בהרבה מכל הכסף שאנחנו מוציאים על המכונית, כולל הרכישה וכל מיסי היבוא הזמניים. היינו צריכים לשלם בגבולות השונים (ידענו מראש שלא נחזיר את המכונית הביתה).

משאר יבשות שנפגשנו, שמענו שהמדינות היחידות בעולם הן סוג של "בעייתיים" בנוגע לקרנט דה פאסאז 'הם מצרים ואיראן.

חיפשתי ביסודיות את המידע הזה לפני שעזבנו, ויכולתי רק להסיק שהאפשרות היחידה לדעת בוודאות היא פשוט להראות למעלה בגבול ולקוות לטוב.

עם שאלה זו ברצוני לאסוף חוויות מעשיות ומציאותיות עם יבשות ללא Carnet de Passage, מתוך כוונה אולטימטיבית ליצור אסמכתא אמינה כך שעובדי יבשות עתידיים לא צריכים לצוד ברחבי האינטרנט כדי למצוא רק מידע סותר ובסופו של דבר לקנות את עצמם יש Carnet de Passage בזמן שזה לא היה ממש הכרחי.

מישהו יכול לעזור לי בבקשה עם http://travel.stackexchange.com/q/3424/1287
איפה אני יכול לקבל מעבר קרנט בבלגיה וכאן אני צריך לשלם שזה אכן 50% מערך המכונית, אבל עם מינימום של 5000 € (מינימום זה היה 1250 €, מישהו יכול להיות שם איפה אני יכול להשיג את התודה
@kalantar - אנא העלה זאת כשאלה נפרדת, במקום לתייג לשאלה זו. השתמש בקישור הגדול 'שאל שאלה' בפינה השמאלית העליונה של דף זה. ואז נשמח לעזור לך!
אני מאיטליה ורציתי לנסוע לאפריקה עם קרנט אבל עבור לנד רובר בן 15 הם ביקשו ממני פיקדון של 25,000 אירו! אז החלטתי לרכוש מכונית בטנזניה. אתה אף פעם לא יודע אם המכונית נפגעת או נגנבת אתה לא רוצה לאבד את כל הכסף הזה! זה נראה רדיקולו. אז עכשיו אני מחפש מידע אם אפשר לנסוע עם מכונית טנזנית למדינות אחרות כמו זמביה, דרום אפריקה בוצואנה ונמיביה
@Carlo: התגובה של מארק מאיו ישירות מעל שלך חלה גם עליך!
ארבע תשובות:
#1
+13
fretje
2011-06-22 14:27:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אלו העלויות (בערך) שהיו לנו והזמן שלקח לכל גבול בודד בתקופת אוקטובר - דצמבר 2010 להכניס את מכוניתנו למדינה זו:

סוריה חזקה >:

 • ~ 100 $ מס יבוא זמני + ביטוח
 • ~ 100 $ מס דיזל (זה עלות לשבוע)
 • די חלק ... פחות משעתיים

ירדן :

 • ~ 50 € מס יבוא זמני + ביטוח
 • מאוד חלקה, פחות משעה

מצרים :

 • ~ 500 € זמני Carnet de Passage
 • ~ 100 € תוספת עלויות ניהול
 • בעייתיים מאוד, מכיוון שלא היה לנו קרנט, לקח יום שלם (+10 שעות) כדי לסדר את הכל מבחינה מנהלית

סודן :

 • 40 $ לכל דבר (זה לא כולל העלות לשים את הרכב שלך על דוברה, וזה הכרחי כדי לנסוע ממצרים לסודן)
 • די קל, היה בחור מאוד מועיל שנתן לנו כמה טיפים טובים: אל תגיד שאין לך קרנט, קח כמה עותקים של תעודת ההתאמה שלך, הידוק אותם יחד והראה להם שכאשר הם מבקשים קרנט ==> זה התגלה כלא בעיה בכלל

אתיופיה :

 • 100 $ לכל דבר (לא רשמי)
 • כמה שעות (אבל זה היה במיוחד בגלל שהגענו לשם בדיוק בזמן שהם היו את ארוחת הצהריים שלהם, אז היינו צריכים לחכות לזה), כל כך חלק מאוד.
+1 טוב לדעת אבל אי אפשר ממש להשוות שוחד מצד אחד והפקדה מצד שני. אם לוקחים בחשבון רק את המדינות בהן עשיתם דברים באופן חוקי, שילמתם למעשה הרבה יותר מיסים מהעלויות בפועל של מעבר קרט, כששימשו נכון.
@Annoyed את רוב המסים האלה אתה צריך לשלם בכל מקרה, קרנט או לא. פגשנו הרבה עמיתים מהיבשה אחרת בטיול שלנו, וכשסיפרנו להם על מעברי הגבול שלנו, הם כולם קינאו מאוד מכיוון שהם נאלצו לשלם באותה סכום כמונו, והיה עליהם הנטל הנוסף לשמור על כושר הרכב שלהם חזור, ולעולם אל תיכנס למבצעים הנחמדים מאוד לפעמים שאתה מקבל מהמקומיים ברכבך (כמו: בדרך כלל הרבה יותר כסף ממה ששילמת עבורו באירופה).
@frejte אני מבין שבעצם רצית לייבא את המכונית לצמיתות, אך המסמכים הרשמיים די ברורים לגבי מה זה מעבר של קרט: זה לייבוא ​​* זמני * עד שנה. ובמדינה היחידה בה נדרש בפועל, כתבת בעצמך ששילמת כפליים מכפי שהיה עולה לך בבלגיה. אני יכול לראות כי מתן פיקדון עשוי להוות בעיה עבור אנשים מסוימים, אך מטעה מאוד לקרוא לקרנט זמני "זול יותר".
#2
+8
Gareth
2011-06-22 18:31:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

נסעתי ברחבי מערב אפריקה לקמרון בתחילת השנה שעברה (דצמבר 2009-ינואר 2010) במסגרת עצרת צדקה ורבים מהצוותים נסעו מסנגל עד לקמרון מבלי להשתמש בקרננות שלהם (הומלץ לנו להשיג אותם על ידי מארגני העצרת). המסלול שכולם עברו היה סנגל - מלי - בורקינה פאסו - טוגו (חלקם נסעו ישירות לבנין) - בנין - ניגריה - קמרון.

יש לכך כמה אזהרות:

 • סנגל היה מקרה מיוחד כיוון ששלחנו את המכוניות שלנו וכולנו היינו צריכים להציג קרננות לרכבים שלנו כדי להחזיר אותם מהמכס.
 • אחת מתעודות התיעוד הנדרשות על ידי שגרירות ניגריה במטרה להנפיק את הוויזה שלנו הייתה הקארנט.

אני לא יכול לתת ניסיון ממקור ראשון לנסוע באזור מבלי להשתמש בקארנט, שכן השתמשנו בשלנו בכל גבול (בחלקם). מקרים שמסרבים לתת להם כסף ומתעקשים שהם ייקחו את זה). נסענו גם בגאנה, שם, אני מאמין, ש נדרש אם אתה נוהג ברכב.

העצה האישית שלי תהיה להשיג אחד אם אתה יכול לגבול. מעברים (ברוב המקרים) הופכים לעבודה קלה בהחתמת כל החלקים. אין תשלומים לפקידים מפוקפקים ואין צורך להסתובב ולמצוא נקודת מעבר מקלה יותר או דרך ברחבי הארץ.

ה- RAC בבריטניה העניק לנו את הקרנט שלנו תמורת כ- 200 פאונד. אם היינו צריכים לשלם את אפשרות הביטוח תמורת תשלום הביטחון זה היה עולה 80 ליש"ט נוספים (10% מהביטחון, שהם 150% משווי הרכב (500 ליש"ט + מס ביטוח) בתוספת פיקדון בסך 350 ליש"ט. יכול להיות שהבנתי את זה לא נכון, אבל זה נראה די הגיוני והופך לערך טוב יותר ככל שמסיעים יותר מדינות.

קרנט כאן (בלגיה, וגם גרמניה, ואני חושב שרוב מדינות השכנות שלנו) עולה גם כ -250 אירו. דיברתי על הפיקדון, שהוא אכן 50% מערך המכונית, אך עם מינימום של 5000 € (המינימום היה בעבר 1250 €, אך המחירים עלו משמעותית מאז אי שם מתחילת 2010). זה סכום מטורף אם אתה יודע שאתה לא הולך להחזיר את המכונית!
@fretje אבל זו לא השוואה משמעותית! כל העניין של מעבר קרנט הוא להבטיח שתחזיר את המכונית, זו לא דרך לעקוף מיסי יבוא (ואם תיפטר מהמכונית איפשהו, ייבאת אותה). אם אתה משתמש בו נכון, ההפקדה אינה חלק מהעלויות ...
@Annoyed ובכן, אני לא יודע מה איתך, אבל 5000 יורו זה לא משהו שיש לנו רק סביב ... במיוחד כשהתחלנו טיול של לפחות שלושה חודשים ... רוב האנשים פשוט לא יכולים להרשות לעצמנו, אפילו אם אתה יודע שתקבל את זה בחזרה.
@fretje בטח אבל זה לא העניין, לקרנט יש מטרה ספציפית ונראה שהוא שימש את גארת היטב. אם חשבתם שזו דרך זולה לייבא מכונית למכור אותה איפשהו, הודיעו לכם בצורה שגויה. ואם מבחינתכם שוחד, מיסים והפקדות הם אותו דבר, ברור שהליך לייבוא ​​מכונית באופן חוקי ולהימנע ממסים מסוימים על ידי מתן פיקדון לא יהיה אטרקטיבי במיוחד.
@Annoyed אני לא ממש מקבל את התגובה האחרונה שלך. אני יודע מה המטרה של קארנט, ואני בטוח - אם אתה חוזר עם המכונית שלך * ו * יש לך את הכסף להפקדה - שיהיה קל יותר ולעיתים יותר זול להסתובב. אבל אלה הם 2 גדולים אם עבורנו באופן אישי היו שקריים.
@fretje ובכן, מדוע אתה שואל באיזו מדינה נדרשת מעבר של קרנט או טוען שהיה זול יותר שלא יהיה לה אז מדינה? זה כל העניין של העניין הארור!
@Annoyed אני לא שואל אילו מדינות דורשות קרנט, אני מבקש חוויות אמיתיות בזמן נסיעה בלי כזה. מה שאני טוען הוא ש ** עבורנו באופן אישי **, כל הטיול שלנו עלה לנו פחות בלי קרנט מאשר כשהיינו מקבלים אחד כזה. נכון, זה כולל את העובדה שלא החזרנו את המכונית, כלומר היינו מאבדים את הפיקדון. אני בטוח (מניסיון אישי) שיש הרבה יבשות שמעדיפות להסתדר בלי כזה, מכיוון שמכירת הרכב שם יכולה להאריך את הנסיעה שלך (או להקטין את התקציב שלה) באופן משמעותי!
@fretje וזה בסדר גמור (אני אגב הצעדתי את תשובתך!) אך נראה כי שאלתך והערותיך עדיין מוסיפות בלבול ולא בהירות.
#3
+7
Shane
2014-02-05 13:32:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לאחרונה (בתחילת 2013) לקחתי רכב רשום בטנזניה דרך קניה, אוגנדה ואתיופיה ללא קרנט דה פאסאז '. התוצאות כדלקמן:

קניה / אוגנדה / תנאזיה הן חלק מאיחוד מזרח אפריקה ולכן התהליך היה פשוט מאוד. תחשוב ששילמנו 40 דולר ארה"ב למכס בכל נקודה עד חודש אחד. חינם למשך פחות משבועיים.

אתיופיה התחננו לבורות בכך שאין לנו קרנט ויצאנו משם ללא עלות! היינו חייבים לרשום את המכשירים התומכים ב- GPS שלנו, שוב ללא עלות אך טרחה.

התכוונו לעלות דרך סודאן ולמכור את הרכב במצרים. לאחר שקראתי את כל הדוחות ברשת והניסיון שלי כשהגעתי למצרים כן זה אפשרי אבל זה עלה בערך 1000 דולר ארה"ב כולל מחיר למעבורת הרכב. אז .. החלטנו למכור בחרטום עד שנודע לנו על חוק חדש האוסר על יבוא של כלי רכב מעל גיל שנתיים. רשויות סודן היו מסובכות מספיק מאחר שגיליתי מאוחר יותר גם את תוכנית ב 'כל כך שקועה. בסופו של דבר מכרנו באדיס אבבה עבור חלקים. לייבא באופן חוקי היה יקר עד כדי גיחוך. כלומר אחד ממסי היבוא הוא 100% מהמחיר הקמעונאי החדש של הרכב!

כמובן שיכולנו למכור אותו בקלות אם היינו רוצים לנסוע חזרה לקניה / אוגנדה. גם הרכב היה שלם כלב מוחזק יחד לכאורה בחוט. לא הייתי ממליץ לקנות מקומי. קנה טקס לשעבר. אה וכדי לשנות בעלות בטנזניה אתה צריך להיות תושב מס. הרבה עבודות נייר ובירוקרטיה אבל הבינו את זה ביום אחד. אף פעם לא עוד !!

מקווה שזה יעזור :)

הקטע הזה של טנזניה נכנס לטריוויה שלי, זה זהב!
+1 לשיתוף החוויה שלך, אך מעבר של קרנט אינו דרך לייבא ולמכור מכונית לחו"ל.
@Annoyed בגלל זה לא היה לו, ובכל מקרה מדובר בכל השאלה הזו: לנסוע ** בלי ** קרנט ;-)
#4
+4
Peter Webster
2013-03-13 15:57:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

נסעתי לאפריקה דרך המזרח התיכון עם קרנט, אם כי יבשה אחרת הצליחה בלי יותר מדי בעיות לעבור לאתיופיה ללא קרנט שם מכר את מכוניתו. מצרים הייתה יקרה יותר אך לקחה לא יותר משארנו.

המשכתי לנסוע לדרום ולבסוף עזבתי את מוזמביק עם קרנט שפג תוקפו. נכנסתי אז לקניה אוגנדה וטנזניה ללא קרנט באמצעות היתר ייבוא ​​זמני, שהוא בעצם רק לכלי רכב ממזרח אפריקה, אם כי כל גבול יפרסם זאת בקלות. זה 25 דולר לחודש, אך ניתן לחדש אותו למשך 3 חודשים בלבד. הזמן שלי חלף ואי אפשר לחדש אותו במזרח אפריקה. בעיה אחת יכולה להיות בדיקות שוטריות שוטפות או פקיד מכס קנאי שעלול לתפוס את המכונית מעבר לתקופה זו אם אין לך מזל.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...