שְׁאֵלָה:
הימנעות ממחלת נסיעות אוויריות ללא דרמאמין / דימהידרינאט או תרופות אחרות
Beofett
2011-06-23 00:45:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אשתי נוטה מאוד לחולי תנועה, במיוחד בטיסות אוויריות. בעבר טיפלנו בזה עם דרמאמין (דימנהידרינאט), מה שעזר לא מעט.

לרוע המזל, התגובה של אשתי לדרמאמין הייתה תמיד ליפול לשינה עמוקה וגרגרית למשך תקופת טִיסָה. זו תגובתה לרוב האנטי-היסטמינים.

אנו מתכננים לצאת לטיול באירופה בשנה הבאה, ואני מודאג מהרעיון לסמם אותה לחוסר הכרה למשך טיסה ממושכת מעבר לים.

האם יש שימוש אחר למניעת מחלת תנועה שתהיה יעילה לטיסה ארוכה (7+ שעות)?

לא יודע. אם שנאתי לטוס, הרעיון של "להתעורר" כשהגענו לשם ולא לזכור את כל הטיסה היה מושך אותי דווקא.
מה רע בלסמם אותה אם זה עובד? נשמע שהיא תקבל זמן תנומה איכותי גם במטוס, שאני די מקנא בו.
זו לא שינה נעימה במיוחד. בטיול האחרון שעשינו, שהיה טיסה של 3 שעות בלבד, היא הייתה גרגרנית שעות אחרי. לטיול מעבר לים, לא רק שהיא בטח תהיה גרגרנית יותר (בגלל צורך במינונים מרובים), אלא שהיא גם מקשה על ההתמודדות עם הפרש הזמן.
פנה לרופא. יתכן שהיא נוטלת מנה גדולה מהנדרש.
@Joel אני אציע לה את זה. היא מקבלת כמעט את אותה התגובה מחצי בנדריל ללא מרשם. למעשה מעולם לא ראיתי מישהו אחר מגיב לאנטי-היסטמינים כל כך חזק.
יש שאלה קשורה מאוד גם ב ** [בחילה מנסיעה אווירית] (http://travel.stackexchange.com/questions/4330/getting-nauseated-from-air-travel) **
ארבע תשובות:
#1
+9
Kate Gregory
2011-06-23 01:29:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

נתקלתי בבעיות במחלת אוויר כשנסעתי מוקדם בהריוני ומצאתי כי פסי האלחוץ הדוחפים את החלק הפנימי של פרק כף היד שלך מועילים מאוד. אני מכיר אנשים שמשתמשים בהם גם לילדים שחולים ברכב. ברגע שאתה מכיר את המקום ללחוץ עליו כדי להפחית את הבחילה, אתה יכול כמובן פשוט לעשות זאת בעצמך, אבל הדבר הנחמד בלהקות הוא שהן משאירות את הידיים פנויות.

כמה זמן אתה צריך ללבוש את זה לפני שהוא יהיה יעיל?
מבחינתי, ברגע שאני לוחץ על נקודה זו הבחילה מתפוגגת. אם אתה מרגיש דפוק בזמן שאתה לובש אותם, הזז אותם קצת עד שתגלה את המקום שהפלסטיק צריך ללחוץ עליך.
שכחתי את אלה. קרוב משפחה השאיל לנו זוג וניסינו אותם בטיול בזמן שאשתי הייתה בהריון. הם עבדו די טוב עבורה. אצטרך למצוא זוג לרכוש עבורה. הצעה נהדרת, תודה!
הם נחשבים בדרך כלל כפלצבו, ראו כאן: http://skeptics.stackexchange.com/questions/154/do-anti-sea-sickness-bracelets-work
@jozzas - העמדה הכללית שלי על פלסבו היא "כן! אין תופעות לוואי!". הייתי שונא לראות מישהו עובר טיפול בסרטן לטובת בורות משמש, אבל עבור משהו די לא מזיק כמו מחלת תנועה, ופריט של $ 4- $ מבית המרקחת, בין אם זה עובד על ידי "עובד באמת" או על ידי אפקט פלצבו לא עושה שום דבר. לי.
@jozzas אפקט הפלצבו אמיתי ועובד (עבור אנשים מסוימים). כפי שציינתי לעיל: "הם עבדו די טוב עבור [אשתי]". אמנם אני מעריך את המאמץ של אנשי ה- Skeptics.SE (ואני משתתף גם שם), אך לפעמים אפקט הפלצבו יכול לפצות על כל מיני מחקרים שגויים או מטעים. עם כל מה שאני יודע, זה יכול להיות אפקט הפלצבו שגורם לחלק מהאנשים לסבול כל כך חזק ממחלת תנועה, ובמקרה כזה פלסבו נגד יהיה הפיתרון האידיאלי.
#2
+8
AtlasRN
2011-06-23 16:53:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני יודע שאמרת שאתה מחפש דרכים אחרות מלבד תרופות, אבל יש לי כמה המלצות כאחות מיון. אנטיברט (מקליזין) היא תרופה שאנו נוהגים לרשום למחלת תנועה. תרופה זו מסייעת לסחרחורת. כמו כן, אנו נותנים זופרן (Ondansetron) ניתן לקחת בחילה. זופרן היא טבליה מומסת דרך הפה, שלדעתי היא התרופה הטובה ביותר לבחילות והקאות. ניתן ליטול את שתי התרופות הללו יחד ואינן מנומנמות. לקחתי אותם בעצמי והצלחתי לנהוג ולתפקד כרגיל.

שיהיה לך כיף באירופה!

האם קיימות אפשרויות ללא מרשם?
Meclizine אמור להיות זמין ללא מרשם, אך זופרן אינו זמין. ומקליזין עשוי לעזור בבחילות והקאות, אך אם הבחילות קשות, שוב, אני ממליץ לקבל את הזופרן.
תודה לך על תשובתך. ננסה את המקליזין, ואציע לאשתי שהיא תדון עם הרופא שלה בזופרן (מכיוון שנראה שהיא דורשת מרשם). למרות שהתשובה שלך הועלה גבוה יותר, קיבלתי את התשובה של קייט להלן רק בגלל שניסינו את להקות האקופרסור שתיארה בעבר ומצאנו שהן יעילות, ואילו לא נוכל לבדוק את הצעתך במשך לא מעט חודשים. הייתי מקבל את שתי התשובות אם הייתי יכול לקבל. שוב תודה על העצה המעולה שלך!
לא בעיה. רק רציתי לדבר מנקודת מבט רפואית ולתת לך את העצות על מה שאני יודע שעובדות מניסיון אישי ומקצועי. :) אני מקווה שהיא מצליחה למצוא משהו שמתאים לה כדי שתוכלו ליהנות מהטיולים שלכם! וזה אף פעם לא כואב שיש תוכנית גיבוי! :)
#3
+7
Matthew Read
2011-06-23 00:56:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני לוקח את הגרסה ה"טבעית "של Gravol שמקורה בזנגביל. ג'ינג'ר ישר צריך לעשות את זה גם כן. זה היה די יעיל והוא לא מנומנם, אם כי מעולם לא לקחתי אותו לטיסה מעל חמש שעות.

#4
+2
mayabelle
2013-10-12 02:58:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

נסה מלטונין - הוא נמכר באזור הוויטמינים / מינרלים כמעט בכל חנות מכולת או סמים.

זה לא ממש עוזר למחלות תנועה, זה פשוט עוזר לך לישון, אבל לטיסה לאירופה זה מה שאתה רוצה - והכי חשוב, אם היא ישנה היא לא יכולה להיות בחילה.

אני יודע שאמרת שהדרוממין עושה את זה, אבל הבעיה היא שהיא מרגישה גרגנית אחר כך. בניגוד לדרוממין, מלטונין הוא חומר שהגוף מייצר באופן טבעי (בשעות הלילה) כדי לגרום לך לישון, ולכן אין לו תופעות לוואי טיפוסיות של תרופות או גלולות שינה. בקש ממנה לנסות לקחת אחת בבית בלילה ולראות איך היא מרגישה למחרת בבוקר - אם היא לא גרגרנית, זה יהיה מושלם. אני תמיד לוקח מלטונין בטיסות ארוכות מעבר לים כדי לוודא שאגיע ליעדי מנוח היטב ומוכן לעשות דברים! :)שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...