שְׁאֵלָה:
מהן כמה דרכים טובות למצוא דברים לחקור במקום במקום לא מוכר?
Nicole
2011-06-22 01:43:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בעת נסיעה, אחד הדברים האהובים עלי לעשות הוא פשוט לחקור את האזור המקומי ולראות מה קורה. אני אמנם נהנה מסיורים מודרכים בכמה אירועים, אך אני מעוניין יותר למצוא שווקים / מסעדות / אתרים היסטוריים מגניבים, הזדמנויות צילום או טיולי הליכה / טיולים בקרבת מקום שהם אבני חן נסתרות.

לדוגמה, כאשר בסידני, קרוב משפחה הצביע עלינו ל שמורת טבע קטנה (אחת ממאות או אלפים כשסתם מסתכלים על מפה) שהתבררה כיער עמוק ויפהפה באמצע שכונה.

לפני טיול, אני בדרך כלל מחפש באינטרנט ביקורות על "דברים לעשות" אבל בעיקר אני פשוט מעלה מלכודות תיירים. אז איך אוכל למצוא את ה הפוך ממלכודות התיירים ברגע שאני באמת באתר?

ארבעה עשר תשובות:
#1
+22
Rodolfo
2011-06-22 02:06:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

העצה הטובה ביותר שתוכל לקבל היא מהבחור שעובד בשעת לילה מאוחרת במלון שלך. בקש דברים שהוא / היא עושה בשעות הפנויות שלהם. למה מאוחר בלילה? בדרך כלל יש להם כמה שירותי קונסיירז 'שעובדים רק במהלך היום ומנסים לתת לך את העצות הסטנדרטיות. קיבלתי גם כמה מבצעים טובים מאוד לשאול נהגי מוניות, אבל הטובים יותר היו מנהגי אוטובוס! אז העצה היא: שאל מישהו מקומי. נסה משהו כמו: "מה היית עושה אם תרצה ..."

#2
+13
Seanland
2011-06-22 02:09:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שאל את המקומיים!

ידיים למטה הדרך הטובה ביותר. לאנשים שגרים באזור יהיה הידע הטוב ביותר על האזור. אם אתה נמצא באזור מספיק זמן כדי להתיידד עם מישהו, אני יכול להבטיח שתראה משהו שלא ציפית או ראית במגזין.

אם אתה שוהה אצל מקומי (למשל, http://www.airbnb.com/), המארחים שלך יהיו עשירים במידע. לא רק שיש להם את היתרון שהם מקומיים, אלא שהם גם יתנסו במתן ייעוץ ושיתוף חוויות עם מטיילים אחרים.
#3
+8
user141
2011-06-30 21:50:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם ברשותך יחידת GPS, הייתי מציע geocaching.com. Geocaching הוא משחק בו המקומיים מסתירים משהו שתוכל למצוא. בדרך כלל מטמונים כביכול אלה מוסתרים במקומות מעולים. אני מאוד אוהב אותם מכיוון שהם לרוב נמצאים במיקומים נחמדים שלא מוזכרים בשום מדריך תיירים.

#4
+6
Mark Mayo
2011-06-22 17:10:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wikitravel - מכרה זהב למידע עדכני על כל מיני מקומות. מדהים עד כמה נכתב על מקומות שהרגשתם שאף אחד אחר לא ביקר בהם מעולם.

וכמובן - שאלו את המקומיים! שום דבר לא עובר על הידע המקומי של העיר שלהם. שים לב כמובן שלא כולם יודעים כל כך הרבה על העיר - יתכן שתצטרך לשאול יותר מאחת;)

- ערוך -

הייתי רוצה גם הוסף כי wikitravel - בגלל אופי הוויקי שלו - לעיתים קרובות מעודכן יותר ממקורות אחרים, במיוחד באזורים נדיפים. השתמשתי בו בדרום אמריקה בעת שביתות, וזה הוכיח את עצמו כמועיל יותר מפעם אחת בזיהוי כבישים / גבולות חסומים. ואילו כוכב הלונלי שאני נושא אותי הוליך אותי שולל בארבע הזדמנויות תוך 24 שעות :(

#5
+5
Michael Teper
2011-06-22 02:02:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ספרי טיולים היא האופציה המסורתית: Lonely Planet, Fodors, Rick Steves, Rough Guide וכו '.

בימינו, עוד מקום טוב לחפש בו הם בלוגי הנסיעות. ישנם קומץ אתרים ייעודיים (הנה סקירה של כמה: http://www.travelfish.org/feature/91) או שתוכלו לחפש את שם היעד שלכם יחד עם "בלוג" ואתה חייב להיתקל בחוויות מעניינות / שימושיות.

#6
+5
freethinker
2011-08-04 13:36:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Couchsurfing היא דרך נהדרת לחקור מקום לא מוכר. רוב הסופרים גולשים הם מקומיים ותמיד יש להם רעיונות מדהימים מה לעשות.

אם אתה רוצה לחקור מקומות אכילה, שאל את האדם הפשוט, הם מכירים את המפרקים הנבחרים ביותר עם האוכל הכי טעים.

#7
+4
Niels
2011-08-01 12:43:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

למרות שאולי לא האסטרטגיה הטובה ביותר בהשוואה למה שכבר כתוב, דבר אחד שאני אוהב לעשות במקומות לא מוכרים או אפילו מוכרים (בדרך כלל עיר) הוא לקחת פניות אקראיות שמאלה או ימינה וללכת בצורה אקראית. אפילו שיחקתי את זה כמשחק עם חברים בו התחלנו להחליט. בדרך זו אתה הולך למקומות שלעולם לא היית הולך אליהם ותמיד תגלה משהו מעניין (אם אתה פתוח לזה). הוא מושלם גם להזדמנויות צילום.

לעתים קרובות אני עושה פחות או יותר את אותו הדבר, במיוחד בערים גדולות שכולן הפתעות לכל כיוון כמו פריז ובודפשט.
#8
+4
Matt
2011-08-17 06:22:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אתר אחד שמאפשר לך לחקור מקומות באמצעות צילום הוא http://fotons.com/. הוא מתמקד בתמונות באיכות גבוהה מכל העולם ומאפשר להוסיף תמונות ומקומות נוספים.

אוף, רק מסתכל איפה שאני גר, האתר הזה הוא נורא תיירותי סטנדרטי וכל כך דליל. זה רעיון מסודר. אני חושב שזה יהיה טוב למישהו שמנסה להפיץ תמונות משלו.
#9
+4
ADB
2011-08-22 07:29:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מלבד לשאול את המקומיים (כפי שרבים ציינו), אני רוצה להסתכל ב "Best Of" של פרומר לאזור. אני עדיין לא אכזב אותם.

(לא, אני לא עובד אצל פרומר, אבל אני נהנה מהמדריכים שלהם).

#10
+2
nolim1t
2011-08-01 09:39:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני משתמש / ה

  • Yelp (בעיקר עבור צפון אמריקה ופריז / לונדון) היא אפליקציה מבוססת מיקום. זה אומר לך מה יש בקרבת מקום וביקורות. מאגר המידע הוא מסחרי.
  • foursquare (חקר / תכונה מגמתית / לפעמים טיפים שאחרים משאירים) דומה ל- Yelp אך הסיקור הוא ברחבי העולם. עם זאת, מסד הנתונים הוא מקהל המוני ולכן באזורים מסוימים בהם אין הרבה משתמשים, הוא עלול להיות לא מדויק.
  • Gogobot יותר אתר ביקורות כמו TripAdvisor.
Yelp (בעיקר עבור צפון אמריקה ופריז / לונדון) היא אפליקציה מבוססת מיקום. זה אומר לך מה יש בקרבת מקום וביקורות. בסיס הנתונים הוא מסחרי. foursquare, דומה ל- Yelp אך הסיקור הוא ברחבי העולם. עם זאת, מסד הנתונים הוא מקהל המוני ולכן באזורים מסוימים בהם אין הרבה משתמשים, הוא עלול להיות לא מדויק. Gogobot הוא יותר אתר ביקורות כמו TripAdvisor.
התכוונתי להוסיף את המידע בתשובה - לא בתגובה :)
#11
+1
Francesca Venturini
2011-06-22 03:19:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בדרך כלל אני מבצע מחקר לפני שאני הולך לשם, למשל. לחפש בגוגל את "הדברים הטובים ביותר לעשות ב- x" או להסתכל באתרי נסיעות ופורומים, לקרוא מדריך טוב, או אם יש לך מזל לשאול כמה חברים שהיו שם. זה יוכל לתת לך מושג. ברגע שאני בחו"ל אני פשוט מדבר עם אנשים ומבקש מכולם - או מקומיים (מידע תיירותי, אנשי מלון, אנשי עסקים / ברים, נהגי מוניות וכו '...) או תיירים שאולי היו שם כמה ימים לפניי ויכולים להיות ספר לי מה הם אהבו או לא אהבו.

#12
+1
Matthieu Napoli
2012-05-31 02:55:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

התקשיתי למצוא מקומות לראות פעמים רבות. ניסיתי להשתמש בשילוב של פליקר, ויקיפדיה ומפות גוגל, אבל זו עבודה רבה.

אז יצרתי אתר שיעשה בדיוק את זה: Awespot.

המטרה העיקרית היא להצליח למצוא מקומות (כתמים) על גבי מפה ולראות תמונות, תיאורים והערות לגבי אותם מקומות.

לעת עתה זה בעיקר איסלנד וקצת צרפת , אך כל אחד מוזמן לגרום לאתר לצמוח בתוכן.

#13
+1
psur
2012-11-11 15:26:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני לא יודע אם זה כלל במדינות אחרות, אבל בפולין אתרים של קומונות הם מקור טוב מאוד למידע ייחודי על האזור (כתיבת "קומונה" אני מתכוון לרמה הנמוכה ביותר של הרשויות המקומיות; בפולין זה "gmina" ובדרך כלל מורכב מעיר קטנה וכ -10 כפרים).

ברוב המקרים ניתן למצוא באתרים כאלה מידע מפורט מאוד על היסטוריה, על אנדרטאות או אטרקציות שאינן ידועות. לעתים קרובות מאוד טקסטים באותם אתרים נכתבים על ידי מדען מקומי, חובב או מורה מבית הספר המקומי.

זה תמיד המקור הראשון שאני בודק כשאני הולך לאנשהו, מכיוון שאני יודע שלעתים קרובות יש בו תוכן מקורי ממקור ראשון.

דוגמה אחת: מידע מפורט על Darloowo Commune עליו אתר (אפילו על כפרים קטנים מאוד): http://www.ugdarlowo.pl/499-4a1bdbc6c45a2.htm (שפה פולנית).

#14
+1
user3470
2012-11-12 04:35:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שאלה זו מעורפלת למדי. אני די מופתע מכך שהוא עדיין לא נסגר ;-) זה גם סובייקטיבי. זה תלוי במה שאתה מבין ב"מלכודות תיירים ".

בכל מקרה, הנה כמה הצעות:

  • תשכח מספרי הדרכה ואתרי אינטרנט אחרים. ברגע שצוין שם מקום, אלפי ואלפי אנשים יודעים על כך. זה כבר לא יהיה סוד. אל תחשוב שאתה חכם יותר מכל אחד אחר ושאתה האדם היחיד שקורא LP באופן יסודי או מגלה אודות ערך הוויקי משהו בכל יעד שהוא. בקפידה. העדיף את מי שכמעט לא מוזכר בעיתון ובמדריכים המקוונים.

  • לשאול מקומיים יכולה להיות גישה טובה. זה תלוי בסוג המקומיים. אם אלה חברים, זה בסדר. פקידי קבלה או עובדים ממשרדי התיירות יכולים להיות מקור טוב. זה תלוי איפה אתה נמצא. כאן זה יכול לעזור גם אם אתה שולט היטב בשפה המקומית או אם אתה הולך למקומות שבהם המקומיים מקבלים אורח טוב.

  • אם אתה הולך לעיר, השתמש בתחבורה הציבורית, כגון אוטובוסים ורכבות על מנת להסתובב. מה שאני באמת אוהב לעשות זה לקחת רנדומבוס ולנסוע. כך אפשר לראות חלקים בעיר, מעניינים יותר או פחות יפים יותר או פחות. וזה קצת כמו כונן משחקים אנושי. אתה זוכה לראות את תושבי העיר בסביבתם הטבעית. מעניין מאוד. פעילות זו היא מגניבה במיוחד בערים בהן יש אוטובוסים דו קומתיים!

  • בערים הימנע מהמטרו והלך במקום. אתה מרגיש מה קורה ואתה זוכה לראות הרבה מראות נפוצים יותר ופחות. במקום לקחת את האוטובוס, פשוט צאו לטיול אקראי מחוץ למרכז או לרובע "מלכודת התיירים".שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...