שְׁאֵלָה:
מה התחבורה הזולה ביותר להגיע משדה התעופה הבינלאומי אתאטורק לאזור כיכר טקסים באיסטנבול?
hippietrail
2011-06-24 00:00:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני טס לאיסטנבול מחר אחר הצהריים והייתי רוצה לדעת מה הדרך הזולה ביותר להגיע משדה התעופה (אטאטורק) לאזור כיכר טקסים. אני בטוח שיש אפשרויות רבות וחלקן יהיו קלות יותר או נוחות יותר, אבל אני בתקציב מצומצם ולעיתים אוהב לעשות את הדברים בדרך הקשה כפי שעשויים להיות תושבים מקומיים פחות עשירים.

מחר אחר הצהריים? תשובה קצרה: אסימון תחבורה ציבורית יחיד (1.75 TL) ייקח אתכם לפחות לאסקאריי במטרו (אני לא חושב שתוכלו לשנות קווים באסימון אחד). ואז ההליכה לא כל כך גרועה. קצת גבעה בצד השני של שפך הנהר לא תיהנה כל כך כיף אם יש לך מטען של מטען (צריך לפגוע רק ב- 25C מחר).
אני חושב שיש לי אחד מאותם אסימונים מהטיול האחרון שלי!
תווי התחבורה הם כעת 2 TL (דצמבר 2011)
מחירי אסימון ההובלה באיסטנבול עלו שוב ל -3 TL!
4 TL (יולי 2014)
אם העיתוי נכון, ייתכן שתוכלו לצאת בחינם כחלק מסיור העצירה שמציעה טורקיש איירליינס - http://www.istanbulinhours.com/faq
שְׁלוֹשָׁה תשובות:
#1
+17
dbkk
2011-06-24 02:17:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אוטובוס Municpal 96T הוא כנראה הזול ביותר, עם 3.00 לירה (~ 2 דולר ארה"ב), אבל זה לוקח הרבה מאוד זמן (~ 1.5 שעות לפעמים) והוא ארוז לעתים קרובות. אוטובוס של Havas מהיר יותר ועולה 10 לירות (~ $ 6.50 USD).

אם אתה מתכנן להשתמש הרבה בתחבורה הציבורית, קנה את כרטיס אקביל (חוסך קצת כסף ולא צריך לחפור אחר מטבעות כל הזמן).

הטיול אפשרי גם במטרו, אך כרוך בהחלפה פעמיים (זייטינבורנו לחשמלית והליכה קצרה ב קרקוי לטונל). זה לוקח 3 אסימונים (ג'טונים) ומחירו 3 x 3 = 9 לירות (~ 5 דולר) בשנת 2012.

( פרטים)

כמה זמן בערך אתה חושב שהאוטובוס והמטרו של הוואס? האם ההערה של טום הוטין בדבר צורך במספר אסימונים במטרו עקב שינויים מדויקת? ולהבהרה, אתה אומר שהמטרו לא יהיה יקר בהרבה מהאוטובוס העירוני או מאוטובוס הוואס?
לא בטוח לגבי אוטובוס של Havas (מעולם לא לקח אותו), אבל המטרו / טראם הם בערך 40-60 דקות תלוי בהמתנה לחיבור. אתה צריך 3 אסימונים, אבל הם זולים יותר (~ 2 לירות, אני חושב). אם יש לך מזוודות כבדות, המטרו לא כל כך נהדר, בגלל שינויים).
כפי שהתברר היה לי ג'טון אחד משנה שעברה ולא הספיק לירה לאוטובוס חוואש. המטוסים עולים כעת 1.75 לירות והיו לי מספיק לירות כדי לקנות את השניים שהייתי צריך. שינוי בזיטינבורנו לא היה שום בעיה, אך באשר לפוניקולר לא ראיתי אותו ועדיין לא מוצא אותו במפת המטרו עכשיו כשאני כאן. על המפה במטרו נראה כאילו אני צריך לשנות בקבטאש, אבל כשיצאתי משם לא מצאתי קו מצטרף נוסף והסתיים בהליכה) -:
@hippietrail - תודה על העדכון. קישרתי מפה כדי לעזור לאנשים למצוא את פוניקולר בעתיד (שם התחנה הוא Karakoy).
תודה dbkk. אז הרכבל הוא דבר אחר אבל מקבל את אותם ג'טונים? (אני יודע מה זה רכבל, אבל לא אם זה נחשב לחלק ממערכת המטרו באיסטנבול)
תווי התחבורה הם כעת 2 TL (דצמבר 2011)
הרכבל נמצא בקבטאס ולא בקראקוי.
@SigueSigueBen יש פוניקולים גם בקבטאס וגם בקראקוי.
@dbkk כן, אבל רק זה בקבטאס נקרא פוניקולר (זה_פוניקולר בטורקית). זה בקראקוי נקרא _Tünel_.
לצורך התייחסות, מונית לשדה התעופה עולה בין 40 ל 50 TL (מאי 2012).
תווי התחבורה עלו במחירם זמן מה לפני ספטמבר 2012 ל -3 TL!
4 TL (יולי 2014)
#2
+9
SigueSigueBen
2012-05-22 20:06:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש שלוש אפשרויות תחבורה ציבורית אם אתה מנסה למזער את העלויות.

  1. קח את האוטובוס הישיר בין שדה התעופה אתאטורק לכיכר טקסים. אוטובוס זה הוא אוטובוס כפול ויכול להיות איטי. בשעות הבוקר המוקדמות, זה יכול להיות מהיר מאוד, עם זאת. נסעתי מטקסים לשדה התעופה תוך כ -20 דקות באוטובוס זה פעם אחת.

  2. קח את המטרו לאקסראי והעבר לאוטובוס הנוסע לטקסים. זה יעלה לך כמו האוטובוס הישיר, אך יכול להיות מהיר יותר מכיוון שהמטרו מדלג על חלק גדול מהתנועה. ההליכה בין תחנת המטרו לתחנת האוטובוס היא פחות מ -5 דקות וכרוכה במעבר תחתון ואז במעבר (שחוצה את קו החשמלית). תחנת האוטובוס נקראת יוסופפשה ויש מספר אוטובוסים חולפים הנוסעים לטקסים, עוברים מתחת לאמת המים ואז עוברים את קרן הזהב דרך גשר אטאטורק.

  3. סעו במטרו לאקסאראי. ואז ללכת לכיכר טקסים. ההליכה תארך 45 דקות עד שעה ויש גבעה מעורבת אחרי שעוברים את הגשר. זה יהיה הזול ביותר מכיוון שתשלם רק מחיר בודד.

קו החשמלית בין זייטינבורנו לקבטאס הוא האופציה הגרועה ביותר, במיוחד אם אתה מחליף קווים בזייטינבורנו. . הוא נוסע לאט מאוד (במיוחד בין זייטינבורנו לאקסראי) והוא לא נוסע לטקסים, כך שתצטרכו ללכת במעלה הגבעה או לשלם תמורת מחיר שלישי. ההימור הטוב ביותר עם החשמלית הוא להחליף קווים באקסריי, אך זה כולל אותה הליכה של 5 דקות כמו נסיעה לתחנת האוטובוס

אם אתה לוקח את החשמלית, אתה יכול לרדת בתחנה האחרונה (Kabataş) וכאמור לעלות על הרכבל עד טאקסים בקצה הצפוני של רחוב איסטיקל. אתה יכול גם לרדת מהחשמלית מוקדם יותר בקרקוי, שם יש את טונל דו תחנות (קו המטרו בן 100 השנים של איסטנבול) שלוקח אותך לקצה הדרומי של איסטיקלאל, משם הליכה נעימה של 20 דקות עד כיכר טקסים. הליכה מקראקוי עד איסטיקלאל אפשרית גם היא והדרך עוברת ממש מעבר למגדל גלאטה.

#3
+2
greg121
2014-08-13 19:13:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

באמצעות איסטנבולקארט (כרטיס הצדפות של איסטנבול) תוכלו להגיע לטקסים עם 4.75 טלו.

  1. Atatürk - Zeytinburnu (M1A): 2.15 TL
  2. Zeytinburnu - Kabatas (T1): 1.45 TL
  3. Kabatas - Taksim (F1): 1.15 TL

רכישה של 3 ג'טונים תביא 12 TL במקום. השימוש באיסטנבולקארט מועיל רק אם אתה משתמש בתחבורה ציבורית יותר מפעם אחת, שכן מלכתחילה עולה 6 TL כדי לקבל את הכרטיס.


מקור:

http://www.iett.gov.tr/en/main/pages/public-transport-fare-schedule/317

http://www.istanbul -ulasim.com.tr/media/24900/ag_2200px_1546px-01.jpgשאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...