שְׁאֵלָה:
אם אני מבקר בלוס אנג'לס, האם עדיף לי לשכור רכב או לא?
TheEnigmaMachine
2011-06-22 23:39:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לקליפורניה מוניטין די ידוע לשמצה כבעל תנועה לא טובה, ולכן אני תוהה אם יהיה שווה את הזמן שלי לשכור רכב כשאני מבקר שם. אם אני נשאר באזור LA, האם התחבורה הציבורית מספיק טובה בשבילי להסתדר בלי לשכור רכב? הייתי רוצה לבקר גם בהוליווד, אז האם אוכל להסתובב בקלות בתחבורה ציבורית? או שמא עדיף לי לשכור רכב אם אצטרך להסתובב?

חָמֵשׁ תשובות:
#1
+69
Joel Spolsky
2011-06-23 00:04:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שכור את המכונית!

לוס אנג'לס בנויה למכוניות. יש בה תחבורה ציבורית גרועה ביותר שניתן לדמיין, מאז ש ג'נרל מוטורס קשרה לחסל את מערכת העגלות בעיר. כן, יש אוטובוסים ומוניות, אבל תגלה שאוטובוסים לוקחים לנצח (ונתקעים באותה תנועה) ומוניות קשה למצוא ויקרות.

רק 11% מלוס אנג'לס. התושבים מגיעים לעבודה בתחבורה ציבורית (לעומת, למשל, ניו יורק עם 54%).

יש הרבה ערים בהן התחבורה הציבורית היא אופציה (ניו יורק, שיקגו, סן פרנסיסקו) אך ל.א. איננה אחת מהן.

עדכון 2015 חזק מאז שכתבתי את התשובה הזו, עלייתם של שירותי שיתוף הנסיעה כמו אובר וליפט, הפכה לראשונה ליותר סביר להסתובב בלוס אנג'לס בלי מכונית משלך. ייתכן שתרצה להשוות את העלות של שירותי שיתוף נסיעה לעומת השכרת רכב (ותשלום עבור חניה), תלוי כמה אתה רוצה להסתובב. אם אתם הולכים להרבה אזורים שונים בעיר, סביר להניח שרכב שכור יהיה זול יותר, אך אם אתם שוהים בעיקר בשכונה אחת ולא מסתובבים הרבה, אתם עשויים למצוא ששירותי שיתוף נסיעה יהיו יותר משתלם.

ראה תשובה זו ל [דעות תומכות:] (http://travel.stackexchange.com/a/273/1542)
קריאה בנושא: "לוס אנג'לס, למקרה שלא שמעתם, עושה כל שביכולתה בכדי לשפוך את המוניטין שלה כעיר ראשונה (או, במובנים מסוימים, עיר לרכב בלבד)." http://www.theatlanticcities.com/commute/2013/12/definitive-evidence-ls-new-light-rail-line-reduces-driving/7936/
האם תשובה זו עדיין מדויקת? עם רשת האוטובוסים MetroRapid וקווי המסילה הקלים החדשים שנפתחים (ובקרוב ייפתחו), האם המצב בכלל השתפר?
@JeffBridgman מערכת המטרו LA היא גדולה (ומתרחבת), אבל LA היא גדולה יותר.השורה התחתונה נותרה: אם המסלול שלך מוגש באמצעות תחבורה ציבורית, אז זו אפשרות.אחרת, שכר את הרכב.
#2
+35
DavGin
2011-06-23 02:38:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני גר באזור לוס אנג'לס (בלונג ביץ ', בדיוק) במשך 7 חודשים והייתי שם ללימודים בחו"ל. בחרתי לא לקנות רכב ולהסתמך אך ורק על תחבורה ציבורית.

ובכן ... כאמור קודם, LA מיועדת בבירור למכוניות. רוב האוטובוסים לא נוסעים בכבישים המהירים ועוברים לאט למדי. זה תלוי איזה מסלול ואיזו סוכנות. כמו כן, גם אם מטרו היא הסוכנות הראשית באזור, כל רשת האוטובוסים בלוס אנג'לס ובפרברים מורכבת מקווים השייכים לסוכנויות רבות ושונות. כמעט לכל עיר יש את הסוכנות שלה, למשל לונג ביץ 'מוגשת על ידי לונג ביץ' טרנזיט. ייתכן שתמצא אוטובוסים מהירים שנוסעים בכבישים מהירים בכמה קווים.

תחנת הרכבת באזור מורכבת מקו רכבת תחתית יחיד ושלושה קווי רכבת קלה (אלה רכבות קטנות שעוברות בחלקן ברחוב כמו רכבות חשמליות וצריכות לעצור במעברי רחוב, בחלקם על מסלולים ייעודיים), כולם מופעלים על ידי מטרו. בנוסף, קיימת רשת רכבות נוסעים הנקראת Metrolink, אשר מתמקדת בשירות הנוסעים (מעט נסיעות מחוץ לשעות הבוקר / הערב של העומס בימי חול ובסופי שבוע, אין רכבות בשעות הלילה המאוחרות).

למרבה המזל, כמה נקודות מעניינות ב הוליווד מוגשת היטב באמצעות תחבורה ציבורית. ל- Walk Of Fame יש תחנת רכבת תחתית ממש לידו, ואולפני יוניברסל מקושרים באמצעות הסעות לתחנה הבאה באותו קו. אם אתם מתכננים לבקר בפארקי שעשועים אחרים המהווים אטרקציות פופולריות, דיסנילנד וקנוטס מוגשים באמצעות אוטובוס המטרו ממרכז העיר לוס אנג'לס, עיינו באתר metro.net לקבלת לוחות זמנים. אם אתה רוצה ללכת לשש דגלים, זה מסובך. יהיה עליך לקחת את הרכבת הנוסעת ואז שני אוטובוסים כדי להגיע לפארק, כולל עצירה ארוכה במרכז המעבר.

סנטה מוניקה באוטובוס נמצאת במרחק של יותר משעה ממרכז העיר לוס אנג'לס באמצעות המטרו ראפיד.

לכן, אם אתה מתכנן לבקר בהרבה מקומות שונים, קח מכונית. והיזהר מפקקים בכבישים מהירים, במיוחד I-405! אני מקווה שאם אתה לא נוסע לבד, אתה רשאי לנסוע בנתיבי קארפול המסייעים לחלוף על פני תנועת יחיד.

אין דבר מדכא (או מפחיד, תלוי בנקודת המבט שלך) כמו להיתקע בפקק כשלשני הצדדים שלך יש שלושה נתיבי מכוניות.
#3
+17
Peter Hahndorf
2011-11-28 03:32:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הייתי בלוס אנג'לס והשתמשתי בסוגים שונים של תחבורה: רכב, תחבורה ציבורית, אופניים וטיולים.

חוויתי את העיר בצורה שונה מאוד תלוי איך הסתובבתי. אני מסכים ש- LA היא עיר מכוניות והייתי ממליץ להסתובב לפחות פעם אחת כדי להרגיש את זה, אך השימוש באופניים או בהליכה תמיד עדיף אם אתה באמת רוצה לחוות עיר.

אני תלוי לא מעט היכן אתה מבוסס, לפעמים תחנת מטרו ונתיבי אוטובוס שימושיים נמצאים בקרבת מקום או אטרקציות נמצאות אפילו במרחק הליכה.

אם יש לך זמן ללכת זה בסדר. הלכתי ממרכז העיר דרך הוליווד ובוורלי הילס עד ל גטי בגבעות. אבל לא הייתי הולך בכל מקום, כמה מרחקים פשוט גדולים מדי.

נסיעה בתחבורה ציבורית מאפשרת לך להרגיש אחרת את העיר ואנשיה.

בביקורי האחרון (בשנת 2007) הופתעתי כמה אנשים רוכבים כעת; עדיין מיעוט אבל הרבה יותר מאשר בביקורים קודמים.

כך שלמרות שרבים מהמקומיים מגיעים לכל מקום ברכב, גם אם תחליט לשכור אחד, נסה גם את האפשרויות האחרות.

#4
+7
greyghost
2015-11-07 00:17:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני גר במערב לוס אנג'לס (קולבר סיטי) למעלה משלושים שנה לאחר שנדדתי ממלך התחבורה הציבורית האמריקני של הגבעה, ניו יורק. הנה העדכון שלי לסוף 2015. מערכת הרכבות הקלות משפרת את טווח ההגעה שלה בכל שנה שעוברת. קו האקספו מקולבר סיטי נפתח בשנת 2012 ואני משתמש בו באופן קבוע כדי להגיע למרכז העיר לוס אנג'לס, בעיקר עבור הספרייה, אולם הקונצרטים של וולט דיסני וכעת The Broad. קו זה נמצא בשלב הבדיקה האחרון שלו שיוארך למרכז העיר סנטה מוניקה בתחילת השנה הבאה. סוכנויות האוטובוסים השונות יש / יתאימו את נתיביהן כדי למקסם את הגישה לקו.

קו הזהב ממזרח לוס אנג'לס דרך מרכז העיר ויוצא לפסעדנה מורחב גם לאסוזה בתחילת השנה הבאה. הנה גרפיקה יפה של הצמיחה של רכבת המטרו בין השנים 1990 ל -2026.

הייתי מגביל את השימוש באוטובוסים לנסיעות של חמישה מייל או פחות. כאמור בפוסטים קודמים, זה יכול להיות סליחה ארוכה לקחת אוטובוס שנאמר ממרכז העיר לוס אנג'לס לסנטה מוניקה.

רכובתי עכשיו ברחובות ווסט סייד מזה כעשר שנים. אתה באמת צריך להיות בעל כישורי אופניים חזקים כדי לרכוב כאן בבטחה. האסטרטגיה שלי היא למזער את השימוש בשדרות הגדולות והשדרות ולהשתמש ברחובות השכונה. רחובות אלה זרועים תמרורי עצירה והם עושים עבודה נהדרת בהרחיקת מכוניות. אני עושה אופניים באופן קבוע בטיולים של חמישה מייל או פחות. אתה יכול גם לשים את האופניים שלך על מתלים בחזית האוטובוסים כאן, אם כי בתקופות עמוסות יותר שני החריצים תפוסים פעמים רבות.

ועכשיו יש לנו הופעה של תוכניות לשיתוף נסיעה. הניסוי האחרון שלי הוא להשתמש בתחבורה ציבורית עד לנקודה ואז להזמין Uber. עשיתי זאת כדי להגיע מקולבר סיטי לגטי בשבוע שעבר. אני חושב שזו דרך נהדרת להכיר את העיר מכיוון שכל הנהגים שנתקלתי בהם עד כה פטפטנים.

#5
+3
user69449
2017-10-23 21:43:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

tl; dr - זה תלוי היכן אתה שוהה, כמה זמן ומה אתה רוצה לראות.

התחבורה הציבורית בלוס אנג'לס השתפרה מאוד בעבר 20 שנה, אך עדיין ישנם חלקים רבים בעיר שבהם היא ענייה למדי. באופן כללי, מעבר בין מרכז העיר לרוב שאר העיר הוא סביר למדי. החלקים התיירותיים של הוליווד נגישים למדי באוטובוס - (אם כי TBQH, הם לא כל כך מעניינים). למטרו, ספקית התחבורה הציבורית העיקרית בלוס אנג'לס, יש מתכנן נסיעות, כך שתוכלו להיכנס לטיולים לדוגמה ולראות למה אתם משתתפים. https://www.metro.net/ או שתוכל להזין את אותן נסיעות במפות Google ולבחור בתחבורה ציבורית.

זכור שמה שנראה כמו אוטובוס ארוך למדי או נסיעה ברכבת יכולה להיות גם נסיעה ארוכה למדי, בהתחשב בתנועה ובגודל העצום של העיר. מסיבה זו שירותים כמו Uber ו- Lyft יכולים להתייקר אם אתה לא נזהר. שים לב אולם באזורים מסוימים החניה יכולה להיות קשה למצוא ו / או יקרה. בעיקרון, כדאי לחקור את הנסיעות האמיתיות שאתה מתכנן לקחת ולקבל החלטה משם.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...