שְׁאֵלָה:
באיזה חלק של החומה הסינית קל יותר לבקר, החל מפקין?
VMAtm
2011-06-22 19:18:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מעוניין לבקר בחומה הסינית הגדולה, אבל לא רוצה להתמודד עם תיירים רבים במהלך הטיול שלי.
האם יש חלקים כאלה ממנה?
האם מותר למבקרים ללכת בה?

עד כמה שידוע לי, מותר לך ללכת על החומה הגדולה, אני חושב שזה הרבה יותר קל לבקר את החומה הגדולה בדאלינג, בין הפופולריים מסוגם בסין.
שְׁלוֹשָׁה תשובות:
#1
+13
ibz
2011-07-02 22:24:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כמו בכל השאר בסין - אם אתה הולך למקום שנפתח לתיירים, היה מוכן לראות הרבה מהם. בדרך כלל תוכלו להימנע מההמונים על ידי מעבר ביום חול (בניגוד לסוף שבוע), הימנעות מחגים לאומיים, מעבר מוקדם בבוקר ובחירת מקום פחות מוכר (בחרו מספר 3, # 4, ... מקום בניגוד למקום מס '1, מקום 2). עם זאת, החומה הגדולה היא יעד מאוד פופולרי ואת המקומות הבתוליים קשה יותר למצוא.

אבל - בהיותו ארוך כל כך (6500 ק"מ?) - יש מבחינה הגיונית די הרבה ברירה אם אתם מחפשים חוויה ייחודית יותר מ"דיסנילנד "שאתם רואים בבאדאלינג או במוטיאניו.

הנה כמה אפשרויות:

  1. עבור אל ג'ינשנלינג. אמנם גם יעד תיירותי, אך הוא פחות צפוף. כמו כן, אתה יכול להמשיך ללכת על הקיר זמן רב מאוד - עד שתגיע לחלקים לא משוחזרים, שם אתה כמעט לבד. אתה יכול להגיע לשם בלא מעט דרכים:
    • הכי קל הוא: להגיע למיון (באוטובוס ציבורי מדונגז'ימן), ואז לקבל מיניבוס לג'ינשנלינג תמורת 200-300 יואן (צריך להתמקח). טוב מאוד אם אתם אנשים רבים, כי 200-300 מתחלקים וזה ממש זול.
    • קחו רכבת מבייג'ינג לגובייקו (למשל רכבת 6453 מבייג'ינג צפון בשעה 06:38 מגיעה. ב Gubeikou בשעה 10:50) ואז מיניבוס. להלן רשימת הרכבות העוברות דרך Gubeikou http://www.chelink.com/cha/train/hebei/gubeikou.htm - שימו לב כי Gubeikou אינו מופיע בלוח הזמנים הרשמי, ואולי אפילו לא תוכל לקנות כרטיסים לגובייקו ישירות, אבל רכבות אכן עוצרות שם ואתה יכול לקנות כרטיסים לתחנה הבאה - לואנפינג - ופשוט לקפוץ לגובייקו. חזרתי מגובייקו לבייג'ין ברכבת פעם אחת ואפילו הצוות בתחנת הרכבת התעקש שהרכבת לא תעצור - אבל בכל זאת התעקשתי לחכות, והרכבת אכן עצרה.
    • קח אוטובוס מתחנת האוטובוס למרחקים ארוכים של סיהוי (שנמצאת דרומית לתחנת הרכבת התחתית סיהוי). הלכתי בדרך זו פעם אחת. תכנן לנסוע לגובייקו, אך הנהג התעקש שזה לא בדרך (גם אם הוא מופיע בלוח הזמנים). מסתבר שהוא רצה לנסוע בכביש המהיר, שהיה אמנם קצת עקיפה מגובייקו, אבל הוא נתן לי לרדת קרוב מאוד לג'ינשנלינג.
  2. לך לג'יאנקו. כנראה אחד הקטעים עוצרי הנשימה - המועדפים מאוד על ידי צלמים. אבל היו מוכנים לטיול רציני (ומסוכן) על הקיר המתפורר. נסעתי לשם רק ברכב, אז אני לא יודע על אפשרויות אחרות - אבל נראה שאפשר להגיע לשם באוטובוס: http://www.travelchinaguide.com/china_great_wall/scene/beijing/jiankou.htm.

  3. עבור בעצמך לכל קטע אחר - לא משנה אם יש לו שם או לא, הוא נפתח לתיירים או לא. אני ממליץ לך בחום על הספר הזה: http://www.amazon.com/Hiking-Around-Beijing-Bennett-Pinnegar/dp/7119033174. הוא מפרט שפע של מיקומים על הקיר הגדול והוראות מפורטות כיצד להגיע לשם.

באשר לשאלה השנייה:

מותר לך ללכת על הקטעים שנפתחו לתיירים. חוץ מזה - הליכה או קמפינג על הקיר אינן חוקיות מבחינה טכנית, אך כנראה שלא תהיה לכם בעיה (במקרה הגרוע ביותר תקבלו קנס). והיי, קמפינג על הקיר הגדול הוא מדהים !

#2
+10
Rincewind42
2011-10-22 17:55:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ישנם הרבה מאוד מקומות בחומה הגדולה שניתן לבקר בהם. מצמצמים את הבחירה לאלו הנמצאים בטיול יום או לינה בודדת מבייג'ינג, אנו מקבלים את הרשימה הבאה. הוספתי את הערותיי לגבי היתרונות שלהם.

מחוז מיון

Simatai (司马台; Sīmǎtái) פופולרי אך מרוחק. די רחוק מבייג'ינג. נכון לעכשיו (2011) קטע זה סגור לתיירים אך אמור להיפתח מחדש בקרוב.

Gubeikou הוא טוב, אך מעט פחות ביקר בחלקים של החומה. פחות תיירים מכיוון שהיא מרוחקת יותר ורחוקה יותר מבייג'ינג מאשר חלקים אחרים.

ג'ינשנלינג (金山岭; Jīnshānlǐng), אתה יכול ללכת מכאן לסימאטאי. קבעו שהנהג יאסוף אתכם בקצה השני. אינך יכול להמשיך לסימטאי מכיוון שקטע זה סגור כרגע.

מחוז הואיירו

המוטיאני (慕田峪; Mùtiányù) קטע פופולרי ונגיש של הקיר. חביב הצלמים.

ג'יאנקו (בסינית: 箭 口 , 箭扣; pinyin: jian kou) קטע קיר מאוד פוטוגני ואווירי.

Huanghuacheng - מרוחק מאוד ומעט ביקר אך אטרקטיבי למדי. טיפוס תלול מאוד.

מחוז יאנקינג

Badaling (八达岭; Bādálǐng) זו מלכודת תיירים. אם אינך אוהב קהל, אל תלך לכאן.

שויגואן - קרוב לבאדלינג, שוב מאוד תיירותי ועמוס בעונת השיא.

מחוז צ'אנגפינג חזק>

Juyongguan או Juyong Pass (居庸关; Jūyōng Guān) קל להגיע אליו אם כי שוחזר בכבדות.

מחוז הביי

אם אתה מוכן ללכת קצת יותר רחוק כדי להתרחק באמת מהתיירים ולקבל נוף ייחודי של החומה, אני יכול להמליץ ​​על Shanhaiguan (מעבר שנחאי). זה ממוקם במחוז הביי כ -300 ק"מ מזרחית לבייג'ינג. זה ידרוש טיול לילה לביקור, אך תזכו לראות פרטים מעניינים רבים על החומה ללא הפרעה. זהו באופן מסורתי הקצה המזרחי של החומה, שם הוא פוגש את הים. יש כאן מבצר גדול בנוסף לחומה. קצת יותר לאורך החוף, אתה יכול למצוא את ראש הדרקון שבו החומה הגדולה למעשה בולטת אל הים. מראה ייחודי.

המידע שלמעלה נלקח ונערך מ- כאן.

יתכן שתמצא סיורים בבייג'ין המציעים לקחת אותך לחלקים "סודיים" של החומה הגדולה. אלה עשויים להוביל אתכם לאזורים שאינם פתוחים רשמית לתיירים. אבקש ממך להימנע מסיורים אלה. החומה הגדולה שבירה וניזוקה בקלות. החלקים הפתוחים לתיירים מנוהלים על מנת למנוע ולתקן נזקים. בעת ביקור בקטעים סגורים של הקיר אתה הורס את הדבר שבא לך לראות.

#3
+8
Keyslinger
2011-06-22 22:00:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הסופר פיטר הסלר ביקר בכמה מהאזורים המרוחקים ביותר בחומה הגדולה ונראה שהוא עושה עבודה מצוינת בהימנעות מתיירים אחרים. הוא נקט אמצעים כדי להימנע מלמשוך את תשומת לב השלטון המקומי. בתכנון הטיול שלך, אולי כדאי שתקרא את תיאור המסע שלו: נהיגה כפרית: מסע דרך סין מחווה למפעל

הספר מחולק לשלושה חלקים. במיוחד החלק הראשון, ואולי חלק מהשני יעניין אותך במיוחד.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...